کوچک زاده به سلحشوری: خامباجی به خانه‌ات برگرد و...
مهدی کوچک زاده، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پایداری در صفحه اینستاگرام خود کاریکاتوری از سلحشوری منتشر کرد و در پیوست آن متنی توهین آمیز خطاب به وی نوشت

حمله پایداری‌ها به پروانه سلحشوری

پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نطق امروز خود درباره اصلاح قانون اساسی و برگزاری همه‌پرسی می‎گوید که من درباره این موضوع از رهبری درخواست کردم، زیرا به ‎نظرم در حال حاضر تنها کسی که می‎تواند به کشور کمک کند ایشان هستند. رهبری می‎توانند کمک کنند تا حمایت شویم و با برگزار کردن همه‌پرسی، وجه مردم‎سالاری نظام را بالا ببریم.

سلحشوری همچنین در پاسخ به ‎اینکه آیا برنامه‎ای برای تدوین پیشنهادات خود به‎صورت یک نامه و خطاب به ‎رهبری دارید؟ می‎گوید: اینکه چه تعداد از نمایندگان چنین نامه‌ای را امضا کنند در هاله‎ای از ابهام است و نمی‎شود به‎راحتی در مورد آن صحبت کرد.

این نماینده مردم تهران درباره واکنش برخی از نمایندگان به نطق امروزش می‎گوید: بله، واکنش‎هایی نشان دادند. معترض بودند چرا این اشکالات را مطرح کردم و به‎‌نحوی حق داشتند، زیرا می‎گفتند که در کشور اتفاقات خوبی نیز رخ داده ‎است، اما شما به ‎آن اشاره‎ای نکردید.

او همچنین در ادامه می‎گوید که به ‎نظرم باید کاستی‎ها را بیان کنیم و من نیز به‎عنوان نماینده مردم به کاستی‎ها پرداختم.

سلحشوری در پاسخ به اینکه چه کسانی نسبت ‎به صحبت‎هایش واکنش‎ نشان‎ داده‎اند؟ می‌افزاید: بیشتر، کسانی بودند که متعلق به جناح پایداری بودند و صلاح نیست که نام آن‎ها برده‎ شود.

او در ادامه می‎گوید که هرکسی به مطلبی معترض بود و به‌نحوی آن را مطرح می‎کرد، برخی ‎از اینکه نمایندگان را خطاب قرار دادم ناراحت بودند و برخی می‎گفتند که مظلوم‌نمایی کرده‎ام.

صبح امروز سلحشوری در نطق میان دستور خود، نمایندگان مجلس و مسئولان نظام را خطاب قرار داد و ضمن اینکه نسبت ‎به بده‎ بستان‎های برخی نمایندگان اعتراض کرد، گفت‎: امروز در شرایطی به سر می‎بریم که از نظر اقتصاد ملی، پول ایران از بی‎ارزش‎ترین واحدهای پول دنیا است. گرانی، رانت، احتکار و فساد بیداد می‎کند و از نظر اجتماعی، بیکاری، فقر، فحشا و نبود آزادی‌های اجتماعی ازجمله بازداشت فعالان مدنی و صنفی به‌طور روزمره مشاهده می‌شود.

او در ادامه نسبت به ناکارآمدی قوه قضاییه و نظارت استصوابی اعتراض کرد و گفت که به خدا پناه می‌برم و خطابم را مقام معظم رهبری قرار می‌دهم، زیرا اعتقاد دارم تنها راه برون‌رفت از ابرچالش‌های فعلی، ورود رهبری برای نجات کشور است. همان‌گونه که 10 سال پس از انقلاب در زمان امام خمینی (ره) نیاز به بازنگری قانون اساسی دیده شد و چنین نیز شد، اکنون از مقام معظم رهبری تقاضا دارم در مواردی که به نظر می‌رسد جمهوریت و اسلامی بودن نظام آن‌طور که باید در جامعه شکل بگیرد، صورت نگرفته، به تغییرات در این حوزه‌ها کمک کنند.

مهدی کوچک زاده، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پایداری در صفحه اینستاگرام خود کاریکاتوری از سلحشوری منتشر کرده و در پیوست آن نوشته‎ است: «خامباجی: می‌خواستم از نهاد‌های نظامی و شبه‌نظامی و حضور همه‌جانبه آن‌ها در امور کشور انتقاد کنم، ولی مگر می‌شود به گروهی که سه گانه قدرت، ثروت و نیروی نظامی را با هم دارند، اعتراض کرد، نهاد‌های نظامی به پادگان‌ها برگشته و به وظایف ذاتی خود بپردازند تا اقتصاد و فرهنگ سامان بگیرد; من‌: خامباجی به خانه‌ات برگرد و اگر توفیق یافتی دو رکعت نماز برای عاقبت بخیری خودت و شوهرت بخوان قول میدم اندکی از مشکلات مردم کم شود! شوهر ایشون رد صلاحیت شد سر از معاونت وزارت صنایع درآورد خودشو تو لیست امید تکرار کردن اونوقت به نظامیان شریف کشور ایراد می‌گیره.»

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir