چرا روحانی در اجلاس خبرگان رهبری شرکت نکرد؟
یک منبع آگاه اعلام کرد: بحث حضور حسن روحانی به عنوان عضو مجلس خبرگان رهبری در اجلاسیه خبرگان با حضور وی به عنوان رییس جمهور دو موضوع جدا از هم است

بعضی می‌خواهند رسمی که در دوره احمدی‌نژاد ملغی شده را به اسم روحانی تمام کنند

یک منبع آگاه در پی اقدام بعضی از رسانه‌ها درباره عدم حضور رئیس‌جمهور در اجلاس خبرگان رهبری اعلام کرد: بحث حضور حسن روحانی به عنوان عضو مجلس خبرگان رهبری در اجلاسیه خبرگان با حضور وی به عنوان رییس جمهور دو موضوع جدا از هم است.

این منبع آگاه در گفت‌وگویی یادآورشد: حجت‌الاسلام روحانی به عنوان عضو مجلس خبرگان در جلسات مثل همه اعضا دیگر شرکت کرده و می‌کنند اما دیدار و گفت وگوی رییس جمهور با اعضا خبرگان رهبری در خلال اجلاسیه‌های سالیانه این مجلس دارای سنتی دیر پا و دیرینه است که کاملا با آنچه در حال حاضر برخی بر آن اصرار دارند متفاوت است .

وی افزود: در تمام ادوار مختلف ریاست جمهوری چه در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری و چه در زمان ریاست جمهوری آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی و حتی یکی دو سال اول ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد سنت این دیدار و گفت وگو بر این منوال بوده که اعضا خبرگان در یکی از شب‌های برگزاری اجلاس به دیدار رییس جمهور می رفتند وجلسه ای به میزبانی رییس جمهور برگزار می شد.

این اتفاق در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد به دلایلی منتفی می شود اما معلوم نیست به چه دلیلی هنوز اصرار به عدم رعایت این سنت دیر پا وجود دارد، در حالی شایسته این است که این سنت دوباره احیا شود.

وی افزود: بعضی رسانه‌ها و افراد می‌خواهند رسمی که در دوره احمدی‌نژاد ملغی شده را به اسم حسن روحانی تمام کنند.

این مقام آگاه خاطرنشان کرد:حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور پیرو همان سنت 20 ساله است و دلیلی برای حضور رئیس‌جمهور در اجلاس خبرگان رهبری وجود ندارد، وقتی‌که ضیافت و جلسه خبرگان با رئیس‌جمهور پس از اجلاس به‌طور سنتی برگزار می‌شود.

وی افزود: متأسفانه آنان که به دنبال موج‌آفرینی علیه دولت در فضای رسانه‌ای کشور هستند، تلاش می‌کنند تا این نکته به جامعه القاء شود که رئیس‌جمهور به اجلاس خبرگان نرفت تا بتوانند حاشیه آفرینی کنند؛ درحالی‌که این رویداد در عرف جمهوری اسلامی نبوده و در ادوار گذشته رئیس‌جمهور میزبان خبرگان رهبری بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir