تکرار ماجرای «بگم بگم 2» اینبار از زبان مشایی
بعد از گذشت مدت‌ها از تهدیدهای نفر دوم جریان انحرافی که می‌گفت فیلمی تهیه کرده‌ام که در آن مطالب مهمی را گفته‌ام و درصورتی که بازداشت شوم منتشر خواهد شد و با انتشار آن چیزی برای مسئولین باقی نخواهد ماند... بالاخره دیروز از طریق کانال رسمی پایگاه اطلاع رسانی نفر اول این جریان روانه فضای مجازی شد

«ج.ا»: حرف‌های مشایی «بگم بگم ۲» بود

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: بعد از گذشت مدت‌ها از تهدیدهای نفر دوم جریان انحرافی که می‌گفت فیلمی تهیه کرده‌ام که در آن مطالب مهمی را گفته‌ام و درصورتی که بازداشت شوم منتشر خواهد شد و با انتشار آن چیزی برای مسئولین باقی نخواهد ماند... بالاخره دیروز از طریق کانال رسمی پایگاه اطلاع رسانی نفر اول این جریان روانه فضای مجازی شد.

همانطور که اهل فن پیش‌بینی می‌کردند، این فیلم 40 دقیقه‌ای هم مثل بگم بگم‌های نفر اول جریان انحرافی هیچ مطلبی نداشت و به همین دلیل باید آن را «بگم بگم شماره 2» نامید.

اسفندیار رحیم مشائی، البته ترفند هنرمندانه‌ای در این فیلم بکار برد تا صحنه سازی‌های مورد نظر جریان انحرافی برای سرپوش گذاشتن بر خیانت‌های خود و شرکایش در دوران دردست داشتن زمام اجرائی کشور و نقشه‌هائی که برای به دست گرفتن مجدد قدرت داشتند را در قالب برنامه‌ای که مسئولین برای دور نگهداشتن آنها از قدرت صورت سازی نماید تا چنین وانمود کند که محاکمه او و سایر عناصر جریان انحرافی یک نمایش است و این عناصر مرتکب هیچ تخلفی نشده‌اند!

غیر از این ترفند نخ نما شده که کاملاً مشخص است برای فرار از قانون است هیچ مطلبی در فیلم منتشر شده وجود ندارد و هر کس سخنان این شخص را در این فیلم بشنود قطعاً با این سوال اساسی مواجه می‌شود که پس چه شد آن وعده‌های پیاپی که برای افشای مسائل پشت پرده مسئولین داده می‌شد و آن تهدیدها که می‌گفت اگر مرا بازداشت کنند مطالبی را منتشر خواهم کرد که هیچ اعتبار و حیثیتی برای مسئولین باقی نماند؟

خوشبختانه مسئولان قوه قضائیه با علنی برگزار کردن دادگاه اسفندیار رحیم مشائی بر ترفندهای او خط بطلان کشیدند و او که در جلسه دادگاه چیزی برای گفتن نداشت تمام رشته‌‌های خود را با دست خود پنبه کرد. او با توسل به بهانه‌های واهی تلاش کرد بر ناتوانی خود برای پاسخ دادن به سوالات قاضی درباره اتهامات مهمی که متوجه او بود سرپوش بگذارد.

جاسوسی، تبلیغ علیه نظام و توهین به قوه قضائیه و رئیس آن از جمله اتهامات این شخص بود که تمام آنها را بی‌پاسخ گذاشت و این ماجرا چون در جلسه علنی و در برابر دوربین‌ها رخ داد و مردم از آن مطلع شدند، طبعاً ترفندهای جریان انحرافی برای سرپوش گذاشتن بر تخلفات را خنثی کرد.

حضور همین شخص در مقابل سفارت انگلیس در تهران و به آتش کشیدن حکم دادگاه نفر سوم جریان انحرافی و تهمت وابسته بودن قوه قضائیه به دولت انگلیس در اسفند ماه سال گذشته نیز نعل وارونه‌ای بود که با هدف سرپوش گذاشتن بر وابستگی خود او به انگلیس و جاسوسی برای آن دولت صورت گرفت.

انصاف این است که مقاومت قوه قضائیه در برابر ترفندهای جریان انحرافی و اقدامات مدبرانه برای خنثی کردن این ترفندها تاثیر زیادی در روشن شدن افکار عمومی و رسوا شدن این جریان داشته و ادامه این مسیر می‌تواند به سوزانده شدن ریشه فاسد آن منجر شود.

جریان انحرافی نه تنها در دوران تسلط بر امور اجرائی کشور به مردم و انقلاب و نظام خیانت کرد، بلکه در سال‌ها و ماه‌های اخیر نیز با تبلیغ گسترده علیه ارکان نظام و ایجاد تفرقه میان مردم و تشویش اذهان عمومی، جامعه را ملتهب کرده و سهم عمده‌ای در اغتشاشات یکسال اخیر داشته است.

قوه قضائیه در برخورد با این جریان آلوده تاکنون با حرکت کردن در چارچوب قانون نقش مهمی در تنویر افکار عمومی ایفا کرده است. انتظار این است که این برخورد قانونی ادامه یابد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی