ورود جنگنده‌های آمریکایی به خلیج‌فارس
فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین اعلام کرد: جنگنده‌های رادار گریز اف- 35 برای نخستین بار وارد منطقه عملیاتی این ناوگان در حوزه خلیج فارس شدند

جنگنده های آمریکایی برای نخستین بار به خلیج فارس ورود کردند

اعلام رسیدن این جنگنده‌ها به خلیج فارس در زمانی انجام شده است که نیروی دریایی آمریکا و انگلیس در حال اجرای تمرین‌ مین‌روبی در آب‌های منطقه هستند.

دو کشور هدف از این رزمایش را حفظ آمادگی و بالا بردن توانایی جهت رویارویی با تهدیدهای احتمالی مین‌های دریایی اعلام کرده اند.

این گزارش می افزاید : ناوگان پنجم که مقر آن در بحرین است، در بیانیه‌ای اعلام کرد، استفاده از جنگنده‌های اف-35 این امکان را به فرماندهی مرکزی آمریکا می‌دهد تا ماموریت‌های خود را از جایگاه قدرت انجام دهد که این امر باعث تمایز در عرصه هوایی و زمینی جهت تضمین امنیت در زمین و دریا می‌شود.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که اجرای مانورهای چندجانبه با هدف تضمین ثبات و امنیت در این منطقه، زیرنظر فرماندهی مرکزی آمریکا صورت می گیرد.

از سوی دیگر القدس العربی به نقل از نشریه 'نشنال اینترست' نوشت : بر اساس تحقیقات 'رابرت مولر' بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ممکن است تصمیم به حمله علیه ایران بگیرد بدون اینکه به عواقب فاجعه بار بازی با این آتش توجه کند.

این روزنامه به عنوان نمونه مشابه به تصمیم 'بیل کلینتون' رییس جمهوری اسبق آمریکا اشاره کرد که برای سرپوش گذاشتن بر رسوایی ناشی از رابطه نامشروع با 'مونیکا لوینسکی' دستور حمله به مراکز وتاسیسات القاعده در افغانستان و سودان را با استفاده از موشک های کروز داد.

نشنال اینترست می افزاید : به نظر می رسد در شرایط کنونی حمله به القاعده یا گروههای تروریستی دیگر به ترامپ برای پوشش دادن مخالفت های رو به افزایش داخلی کمک نمی کند بنابر این وی ترجیح می دهد دشمن احتمالی در این زمینه ایران باشد چرا که ترامپ هم اکنون هم دائما در حال بالا بردن تنش ها با ایران است.

القدس العربی در ادامه گزارش خود به نقل از نشریه' وال استریت ژورنال ' هم نوشت: 'جیمز متیس' وزیر دفاع آمریکا تاکنون مانع اجرای برنامه ترامپ برای ضربه زدن به پایگاه های نظامی ایران و شبه نظامیان مورد حمایت آن شده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir