واکنش شمخانی به اظهارات اخیر ترامپ در سازمان ملل
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در واکنش به سخنرانی روز گذشته رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که این سخنرانی نشان از تفوق آشفتگی عمیق در دیپلماسی آمریکا و سلطه عناصر افراطی بر هیئت حاکمه این کشور دارد

شمخانی: سخنرانی ترامپ نشانگر آشفتگی عمیق در دیپلماسی آمریکا است

آجیت دوال مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند بعد از ظهر امروز در دیدار  با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در مورد راهکارهای گسترش همکاری های امنیتی میان دو کشور با وی گفتگو و تبادل نظر کرد.

شمخانی با تاکید بر مشترکات متعدد میان دو کشور و زمینه های گسترده همکاری میان تهران و دهلی نو بر فعال سازی بیش از پیش ظرفیت های همکاری به ویژه در حوزه های سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و تجاری تاکید کرد.

وی افزود: در کنار توسعه تهدیدات ناشی از تروریسم تکفیری امروزه با تروریسم اقتصادی از سوی آمریکا مواجه هستیم که زندگی و معیشت مردم و اقتدار دولت ها را نشانه رفته است.
امیر دریابان شمخانی تحریم های یکجانبه آمریکا را ظالمانه، فاقد پشتوانه حقوقی و زورگویانه توصیف کرد و اصرار بر آن را نشانه بی اعتباری منطق دیپلماسی در ادبیات سیاسی این کشور دانست.

وی گفت: حمله ترامپ در سخنرانی روز گذشته به همه کشورهای موثر و  نهادهای قانونی بین المللی نشان از تفوق آشفتگی عمیق در دیپلماسی آمریکا و سلطه عناصر افراطی بر هیئت حاکمه این کشور دارد.

شمخانی با اشاره به نقش موثری که نهادهای امنیت ملی دو کشور می توانند در توسعه مناسبات فی مابین داشته باشند تداوم ارتباط ساخت یافته به صورت دو جانبه را مورد تاکید قرار دارد.

آجیت دوال مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند نیز که برای شرکت در نشست «گفتگوی امنیتی منطقه ای» به دعوت دبیر شورای عالی امنیت ملی به تهران سفر کرده است، با قدردانی از میزبانی موفق ایران در برگزاری این نشست و پرداختن به مسئله مهم تامین امنیت  و مقابله با تهدیدات ناشی از تروریسم، بر استمرار گفتگوها و پیگیری توافقات صورت گرفته تاکید کرد.

وی افزود: همکاری های هند با ایران به ویژه در حوزه اقتصادی ادامه خواهد داشت و دهلی علاقمند به گسترش سرمایه گذاری در ایران و گسترش تعاملات در همه زمینه هاست.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com