انتساب مدرسه ای به «خاتمی» با دریافت شهریه 37 میلیونی!
مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره مدارس "حنان" ادعای انتساب مدرسه‌اش به رئیس دولت اصلاحات و دریافت شهریه ۳۷ میلیونی از دانش‌آموزان در این مدارس را تکذیب کرد

تکذیب ارتباط یک مدرسه با «خاتمی»

عبدالله معینی مدیرعامل و رئیس هیأت مدارس حنان، در پاسخ به گزارش منتشره در یکی از رسانه‌ها پیرامون دریافت شهریه ۳۷ میلیون تومانی از دانش‌آموزان در این مدارس و انتساب آن به رئیس دولت اصلاحات، اظهار کرد: ادعای مدیریت حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات، بر این مدرسه صحت ندارد. مجتمع آموزشی غیردولتی حنان از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز کرده و در طول این سال‌ها ارتباط تشکیلاتی، اقتصادی و سیاسی با آقای خاتمی نداشته و مالکیت این مدرسه متعلق به ایشان نیست.

از آنجا که ایده دوستی و گفت‌وگو، مهمترین شعار و رویای حنانی‌هاست، طبیعتا مبدع ایده گفت‌وگو و یکی از شخصیت‌های الهام‌بخش برای مجموعه ما، ایشان بوده‌اند و ما دستِ تمامی کسانی را که برای توسعه گفت‌وگو، مدارا و صلح در جهان می‌کوشند، می‌فشاریم.

معینی در ادامه، میزان شهریه ۳۷ میلیون تومانی که در لیست رسانه یادشده آمده را، تکذیب کرد و گفت: مجتمع آموزشی حنان حدود ۱۴۰۰ دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری دارد که ۷۰۰ نفر از آن‌ها در مقطع ابتدایی و با شهریه و فوق برنامه‌های اختیاری، حدود هشت میلیون تومان، ۴۰۰ نفر در دوره متوسطه اول با شهریه و کلاس‌های تابستانی و فوق برنامه‌های اختیاری، حدود ۱۰ میلیون تومان، ۲۲۰ نفر در متوسطه دوم با شهریه، کلاس‌های تابستانی و فوق برنامه‌های اختیاری حدود ۱۳ میلیون تومان و ۸۰ نفر در پایه دوازدهم (پیش‌دانشگاهی) با شهریه و فوق برنامه‌ها، اردوها، پانسیون مطالعاتی و ... حدود ۲۰ میلیون تومان ثبت‌نام شده‌اند.

 بنابر این رقم ۳۷ میلیون تومان که در آن رسانه اعلام شده، کذب محض است و حتی یک دانش‌آموز هم حدود چنین مبالغی را پرداخت نکرده است. ما بابت این دو موضوع شکایت خود را به اطلاع آموزش و پرورش منطقه ۶ رسانده‌ایم و از مراجع قضایی نیز پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

مدیرعامل مدارس حنان با تاکید بر این‌که اولیای ۱۴۰۰ دانش‌آموز حنان، بهترین و معتبرترین مرجع برای صحت این ادعاء هستند، اظهار کرد: به نظر می‌رسد در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و در زمانه‌ای که حفظ آرامش و امید، ضروری‌ترین نیاز موقعیت کنونی است، انتشار چنین اخبار کذبی، مرامی زشت و ناپسند است که جامعه فرهنگی را دچار بحران می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: isna.ir