تخلف مالی 15 میلیاردی در سازمان نظام مهندسی تهران
عضو کمیسیون عمران مجلس از تخلف مالی ۱۵ میلیارد تومانی در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران خبر داد

رد پای 3 عضو هیأت مدیره سازمان در پرونده/ خزانه دار بازداشت شد

سیدهادی بهادری با انتقاد از نبود نظارت کافی بر عملکرد سازمان های نظام مهندسی ساختمان کل کشور، گفت: بر اساس قانون حدود 5 درصد تا 10 درصد از هزینه های واصله از سوی ناظران ساختمان به حساب سازمان های نظام مهندسی استان ها واریز می شود، که این واریزها درآمد بسیار هنگفتی را برای این سازمان رقم زده است.

حدود 800 میلیارد تومان در حساب سازمان نظام مهندسی تهران وجود دارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس گزارش ها حدود 800 میلیارد تومان در حساب سازمان نظام مهندسی تهران وجود دارد، افزود: این مقدار درآمد برای یک نهاد عمومی که هزینه زیادی ندارد، اعتبار بسیار بالایی است، حال متأسفانه نظارت مناسب و ویژه ای برای این تبادلات مالی وجود ندارد.

بهادری از پرونده جدید تخلف مالی در سازمان نظام مهندسی تهران خبر داد و گفت: بر اساس اطلاعات واصله دو نفر از اعضای هیأت مدیره سازمان به همراه خزانه دار، از حساب متعلق به نظام مهندسی تهران، چکی به مبلغ 15 میلیارد تومان را صادر کرده است، البته دستگاه امنیتی و انتظامی، متخلفان را دستگیر کرده و خزانه دار در حبس به سر می برد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی مشخص نیست، که چک با چه هدفی کشیده شده، اما تخلف مالی در این رابطه کاملا مشهود است.

عدم نظارت زمینه ساز بروز تخلف در سازمان های نظام مهندسی ساختمان

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بروز تخلف در سازمان نظام مهندسی نشان دهنده آن است که نظارت ها در این عرصه کافی نبوده و باید بازرسی دقیقی برای کاهش تخلفات صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی با توجه به حجم بالای اعتبارت انباشت شده در حساب سازمان های نظام مهندسی به دنبال کاهش درصدهای واریزی به حساب های مذکور است که این مسئله می تواند از افزایش تخلفات جلوگیری کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: خانه ملت