آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه
نقوی‌حسینی؛ عضو کمیسیون امنیت ملی درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه گفت: روزانه موضوع ربودن نیروهای مرزبانی در کمیسیون امنیت ملی و دیگر نهادها پیگیری می‌شود. اعضای کمیسیون مرتب گزارش‌ها را می‌خوانند و تماس‌های متعددی با نهاد‌های امنیتی داشته‌ایم

گزارشی از آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده میرجاوه

نقوی‌حسینی؛ عضو کمیسیون امنیت ملی درباره وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه گفت: روزانه موضوع ربودن نیروهای مرزبانی در کمیسیون امنیت ملی و دیگر نهادها پیگیری می‌شود. اعضای کمیسیون مرتب گزارش‌ها را می‌خوانند و تماس‌های متعددی با نهاد‌های امنیتی داشته‌ایم.

او می‌گوید: این روز‌ها همه و مخصوصاً نیرو‌های انتظامی، امنیتی، وزارت کشور و امور خارجه مرتب در حال رصد موضوع هستند تا بتوانند این مشکل را حل کنند. اکنون، هم در حوزه دیپلماسی و هم در حوزه امنیتی فعالیت‌ها مدوام ادامه دارد تا ان‌شاءالله مکانی که مرزبانان ما در گروگان هستند پیدا شود. اگر مکان مشخص شود آنگاه می‌توان راحت‌تر برای آزادی این عزیزان اقداماتی را صورت داد. من شخصاً مطمئن هستم که این تلاش‌ها نتیجه خواهد و مرزبانان ما آزاد خواهند شد.

نقوی حسینی درباره به اینکه برخی معتقدند جمهوری اسلامی با تروریست‌های شرق کشور به تندی برخورد نمی‌کند، گفته است: به‌هیچ عنوان این ادعا را قبول ندارم زیرا ایران روی مرزبانی شرق کشور سرمایه‌گذاری خوبی کرده و حفظ و حراست آنجا را بسیار تقویت کرده است.

منتها ما در شرق کشور با یک دولت مسلط بر سرزمین خودش روبرو نیستیم. این هسته‌های گروهک‌های تروریستی در خاک پاکستان و افغانستان برنامه‌ریزی، فعالیت و آشیانه دارند و خیلی راحت رفت و آمد می‌کنند. از این‌رو می‌بینیم که گاهی یک شبیخون می‌زنند و دوباره فرار می‌کنند و به کشور‌های دیگر می‌روند. حال باید پرسید جمهوری اسلامی ایران در خاک آن کشور‌ها چه باید بکند؟ مسئولیت امنیت آن طرف مرز با کشور‌های پاکستان و افغانستان نیست!

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: عده‌ای می‌گویند در بروز این حادثه سهل‌انگاری شده، اما مخالفم که گفته شود سهل‌انگاری بوده بلکه در این دست اتفاقات، نفوذ وجود داشته و در این ماجرای اخیر هم مرزبانان ما را مسموم کردند. ما هنوز در رابطه با ابعاد مختلف این ماجرا به جمع‌بندی نرسیدیم، اما به زودی گزارش آن را تکمیل و ارائه می‌دهیم. اکنون دولت پاکستان در حال همکاری با ما است و امیدوارم این همکاری تا حصول نتیجه نهایی ادامه داشته باشد.

نقوی‌حسینی در جواب به این سوال که آیا قرار است برای حل این موضوع به مانند ماجرای مشابه گروگان‌گیری چند سال گذشته از ظرفیت مولوی عبدالحمید استفاده شود یا خیر، گفت: جمهوری اسلامی ایران برای آزادی گروگان‌ها از هر امکانی که بتواند استفاده خواهد کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: entekhab.ir