مهم‌ترین دغدغه دولت چیست؟
وزیر امور اقتصادی و دارایی موضوع مهار تورم را یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند

مهم‌ترین دغدغه دولت چیست؟

فرهاد دژپسند طی سخنانی در جلسه‌ای که با موضوع «هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص تعیین ساز و کارهای کنترل تورم در شرایط تحریم» برگزار شد، اظهارکرد: آغاز برنامه‌های وزارت اقتصاد در دوره جدید برای بهره گیری از نخبگان در قالب تشکیل هسته‌های اندیشه ورزی و تقارن آن با تصمیمات اخیر رئیس‌جمهوری در خصوص تعیین چند کمیته برای ایجاد ارتباط مستقیم میان اقتصادانان کشور و بدنه اجرایی دولت، اتفاق مبارکی است که باید با جدیت عملیاتی و پیگیری شود.

دژپسند با بیان اینکه رئیس‌جمهوری مسئولیت و ریاست کمیته اقتصاد کلان را به وزیر اقتصاد واگذار کرده اند، اظهارکرد: از آنجا که کنترل تورم، تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت و وزارت اقتصاد شده است، اولویت موضوعی نخستین جلسات کمیته اقتصاد کلان را، ارائه راهکار برای مقابله با این پدیده ناخوشایند، قرار دادیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد تاخروجی جلسات این کمیته با حضور اندیشمندان به صورتی تنظیم گردد که، ضمن برخورداری از قوت کافی امکان بهره گیری از انها، در مسیر تصمیم گیری‌های دولت نیز فراهم باشد.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال در موضوع تورم، اگر به نتایج کاربردی و مناسبی دست یافتیم، آن را جهت بررسی و اجرا به هیات دولت اعلام می‌کنیم.

وزیر اقتصاد سرمایه گذاری، رشد اقتصادی، رابطه دولت و بازار، تراز پرداخت‌ها و تراز تجاری و... را از جمله دیگر موضوعاتی دانست که میتوان آنها را در این کمیته عنوان کرد.

دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تمرکز در سیاستگذاری‌های کلان کشور، تاکید کرد: متولی اصلی تعیین سیاست‌های اقتصادی کشور و اجرای سیاست‌های مالی، وزارت اقتصاد است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ghatreh.com