تهدید ترامپ به بستن مرزهای جنوبی آمریکا
رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه مهاجران مرزهای جنوبی هرگز اجازه نخواهند یافت به آمریکا وارد شوند تهدید کرد در صورت نیاز این مرزها بسته خواهند شد

تهدید ترامپ به بستن مرزهای جنوبی آمریکا

تهدید ترامپ به بستن مرزهای جنوبی آمریکادونالد ترامپ شامگاه شنبه به وقت محلی در یادداشت توئیتری خود نوشت: تا زمانی که درخواست این مهاجران به صورت انفرادی در دادگاه های آمریکا مورد پذیرش قرار نگیرد، آنها اجازه ورود به خاک آمریکا را نخواهند داشت.

وی افزود: ما تنها به کسانی مجوز ورود می دهیم که به صورت قانونی می آیند. در غیر این صورت سیاست قوی ما دستگیری و بازداشت آن ها است.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: هیچ ترخیصی برای ورود به آمریکا صادر نمی شود و همه آنها در مکزیک باقی خواهند ماند. اگر به هر دلیلی ضروری باشد، مرز جنوبی خود را خواهیم بست. پس از دهه ها سوء استفاده از آمریکا، هیچ راهی برای تحمل این وضعیت پرهزینه وخطرناک وجود ندارد.

بیش از 10 هزار نفر از مهاجران کشورهای السالوادور، گواتمالا و هندوراس بعد از حدود یک ماه با پای پیاده خود را به مرز آمریکا رسانده اند. 

گفته می شود این پناهجویان به دلیل فرار از فقر و خشونت در کشورشان به این سفر هزاران کیلومتری تن داده اند اما با توجه به دستور دونالد ترامپ به پنتاگون و استقرار حدود 6 هزار نیروی نظامی، در آن سوی مرزهای آمریکا زمین گیر شده اند.

جدال قضایی بین دستور ترامپ و خواست پناهجویان ادامه دارد اما رئیس جمهوری آمریکا از ایجاد کمپ های مهاجران در حاشیه مرزها ممانعت کرده است.

این شرایط، وضعیت انسانی را برای این تعداد از مهاجران که به صورت همزمان در این منطقه حضور یافته اند با مشکل فراوانی مواجه کرده و نگرانی از کمبود آب آشامیدنی و غذا برای زنده ماندن آنها رو به افزایش است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: entekhab.ir