کدام یک از وزرا جنوب شهر زندگی می کنند؟
یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: مسائل اصلی مردم باید رسیدگی شود. ورود زنان به وزرشگاه جزو مسائل اصلی نیست امروز مساله اصلی شغل و معیشت است. حال اگر ده بار هم بانوان به ورزشگاه تشریف بردند اما درنهایت باید برای معیشت فکر کرد

کدام یک از وزرا جنوب شهر زندگی می کنند؟

علیرضا سلیمی  نماینده اصولگرای مجلس در بیان ارزیابی خود از تصمیم برخی نمایندگان جهت استیضاح وزیر امور خارجه با اشاره به اظهارات رئیس قوه قضائیه درباره پولشویی، گفت: بالاخره آقای ظریف سندی دارد که این حرف را زده است. ما هم نمی‌گوییم که پولشویی در کشور نیست. آقای ظریف دو نکته را بیان کرده است یکی اینکه پولشویی به صورت گسترده وجود دارد و اشاره کردند یک رقم آن سی هزار میلیارد بوده است و همچنین گفته‌اند کسانی که پولشویی انجام می‌دهند مخالفان پولشویی را ساپورت مالی می‌کنند.

وی تصریح کرد: این دونکته‌ای که آقای ظریف گفته‌اند مهم است آقای ظریف این دو را ثابت کند. ما بحثمان این نیست که پولشویی نداریم بلکه بحثمان این است که آقای ظریف این دو نکته‌ای را که با این غلظت بیان کرده‌اند، اسنادش را تحویل دهند و این حق ما و مردم است. نباید مثل برجام و FATF فضاسازی کنند. هنر آقای ظریف فضاسازی برای فرار از پاسخگویی است. به نظر می‌آید ظریف به این دلیل که اروپایی‌ها بدعهدی کردند، ترجمه غلط CFT به مجلس دادند و برجام هم شکست خورده به دنبال فضاسازی و جوسازی برای پرت کردن حواس‌ها است. امروز دیگر حواس مردم پرت نمی‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس دهم درباره پارامترهای امید در جامعه گفت: مسئولان باید سطح زندگی خود را هم تراز مردم کنند، زمان جنگ اینگونه بود یعنی بین مسئولان و مردم تفاوت نبود. برخی از مسئولان کجا زندگی می‌کنند؟ کدام یک از وزرا جنوب شهر هستند؟ از این گذشته سطح زیربنای ساختمان و خانه‌هایشان چندمتری است؟ ایام جنگ و اوایل انقلاب اینطور نبود. اولین پارامتر امید این است که مسئولان سطح زندگی خود را هم تراز مردم کنند و دوم اینکه با مردم صادقانه حرف بزنند و کلاه را از سر مردم بر ندارند.

نماینده مردم محلات با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: شما از جوان‌ها سخن می‌گویید حال که مجلس این قانون را برای جوانان تصویب کرد، می‌بینیم که داد خیلی‌ها درآمده است این یعنی ما با جوانان صادقانه بحث نکردیم اگر صاداقانه بحث می‌کردیم پس چرا بازنشستگان باید حتما با قانون بیرون بروند و چرا راه را برای جوانان باز نکنیم؟

این عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه برخی با مردم صادقانه حرف نمی‌زنند، تاکید کرد: مسائل اصلی مردم باید رسیدگی شود. ورود زنان به وزرشگاه جزو مسائل اصلی نیست امروز مساله اصلی شغل و معیشت است. حال اگر ۱۰بار هم بانوان به ورزشگاه تشریف بردند اما درنهایت باید اول برای معیشت فکر کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در مقابل دشمن محکم ایستاد عنوان کرد: وقتی دیپلمات ما را در دانمارک می‌گیرند چرا وزارت خارجه اقدام متقابل انجام نمی‌دهد و کوتاهی می‌کند؟ آیا این نوع برخورد با حکمت و مصلحت همخوانی دارد؟ چرا جرات نمی‌کنند در برجام به شورای امنیت شکایت کنند؟ مگر نمی‌گویند پشتوانه برجام شورای امنیت است چرا شکایت نمی‌کنند؟ چون بر اساس ماده ۳۷ اگر شکایت کنند به ضرر ما تمام می‌شود. رکب خوردند و اشتباه کردند. این‌ها دلسوز و انقلابی هستند و ما قبولشان داریم ولی برجام بعضی ضعف‌هایی را دارد. این ضعف‌ها را باید بگویند یعنی قراردادی نبوده که بی نقص باشد.

سلیمی تصریح کرد: چرا تضمین کتبی از اوباما نگرفتند. مگر مقام معظم رهبری نگفتند که تضمین کتبی بگیرید. می‌گویند برجام تصمیم نظام است. ما هم قبول داریم ولی تصمیم با شرط است یکی از شروط این بود که تحریم‌ها برنگردد. دولت فعلی مساوی با سیاست خارجی است یعنی دولت فعلی کار دیگری نداشته است و در این دولت سیاست خارجی هم یعنی دولت یعنی هویت دولت.

این نماینده اصولگرا تاکید کرد: ما برای چهل سالگی انقلاب باید به آرمان‌ها و شعارهای اول انقلاب رجعت کنیم. باید کار و تلاش کنیم و قطعا جشن چهل سالگی انقلاب را خواهیم گرفت. امریکایی‌ها به جایی نمی‌رسند، امریکایی‌ها با هویت و ماهیت ما مخالف هستند. آقای ترامپ امروز به همه ایرانی‌ها توهین می‌کند و می‌گوید همه ایرانی‌ها تروریست هستند و همه ایران سیلی محکمی به صورت اقای ترامپ خواهد زد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: jahannews.com