ظریف از بهترین وزرای خارجه تاریخ بعد از انقلاب است
بختیار با بیان اینکه ظریف از بهترین وزرای امور خارجه در تاریخ بعد از انقلاب است، گفت: نباید ظریف را به دلیل صریح گویی مورد هجمه و استیضاح قرار دهیم

ظریف از بهترین وزرای خارجه تاریخ بعد از انقلاب است/نباید وی را به دلیل صراحت بیان مورد هجمه قرار دهید

«علی بختیار» در گفتگو  با اشاره به بحث استیضاح وزیر امور خارجه گفت: نام آقای ظریف به عنوان یکی از بهترین وزرای امور خارجه ایران در تاریخ بعد از انقلاب ثبت شده است، آقای ظریف در حوزه دیپلماسی و تعامل سازنده با کشورهای دنیا عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس با بیان اینکه ظریف دارای روحیه انقلابی و جهادی است، اظهار داشت: از جمله موضوعاتی که آقایان برای استیضاح آقای ظریف مطرح کردند سخنان وی در رابطه با پولشویی است این در حالی است که ما نمی توانیم این مسئله را کتمان کنیم.

وی گفت: اگر امروز ما در رابطه با مبارزه با فساد دچار مشکل هستیم و خواستار شفافیت در این زمینه هستیم و می خواهیم نظارت جدی و موثر در این زمینه انجام گیرد باید بدانیم که این موضوع و افزایش بودجه و یا بیشتر شدن دستگاه های نظارتی برخورد قضایی پیش نمی رود بلکه راهکار مقابله با فساد همان مدلی است که در کشورهای دیگر در حال اجرایی شدن است و آن مدل نهادینه کردن شفافیت در کشور است.

بختیار ادامه داد: باید سامانه های بانکی، گمرکی، مالیات و بخش های کشور ما به صورت شفاف فعالیت شان در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم بر عملکرد آنها نظارت کنند.

وی اضافه کرد: اگر مردم در سامانه ثبت اسناد و املاک بتوانند از دارایی و املاک مسئولان از جمله وزرا و نمایندگان مجلس باخبر باشند قطعا هم نظارت جدی تری بر این موضوع صورت می گیرد و هم از سوءاستفاده در این زمینه جلوگیری می کند.

وی خاطرنشان کرد: نباید آقای ظریف را به دلیل اینکه مسئله ای را که واقعیت امروز جامعه است به صورت صریح بیان کرده اند مورد هجمه و استیضاح قرار گیرند. اتفاقا مجلس باید از صریح گویی وزرا استقبال کند./گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: shabestan.ir