علم الهدی: با هتل سازی ۷ ستاره در مشهد می‌خواستند فرهنگ عیش را نهادینه کنند
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جریاناتی که در مسیر انقلاب در ابتدای حرکت آن سنگ اندازی می‌کردند امروز نیز همین رویه را دنبال می‌کنند

علم الهدی: با هتل سازی ۷ ستاره در مشهد می‌خواستند فرهنگ عیش را نهادینه کنند

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی شامگاه سه شنبه در نشست بصیرتی حسینیه قرآن و عترت مشهد اظهار داشت: مجموعه بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری را صرفا نباید به عنوان یک نصیحت در نظر گرفت بلکه این بیانات راهبرد‌های ما در عرصه‌های مختلف انقلاب است و راهبرد ما را در نقاط مختلف و حساس بازگو می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: توجه به این راهبرد‌ها خود بیانگر بصیرت است و از سوی دیگر یک واجب شرعی محسوب می‌شود که در صورتی که از آن‌ها پیروی نکنیم در قیامت مورد مواخذه قرار می‌گیریم.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه براساس فرمایشات مقام معظم رهبری انقلاب دائمی است و ادامه دارد گفت: ایشان فرموده‌اند این انقلاب هنوز به نیمه راه خود نیز نرسیده و همچنان ادامه دارد و همان جریاناتی که در مسیر انقلاب در ابتدای حرکت آن سنگ اندازی می‌کردند امروز نیز همین رویه را دنبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته منظور از این سنگ‌انداز‌ها اشخاص و یا مصادیق نیستند بلکه اشاره به جریانات مخالف دارد همچنان که در ابتدای حرکت انقلاب اسلامی نیز حتی درون جریان روحانیت، مخالفانی در مسیر انقلاب اسلامی حضور داشتند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه براساس تجربه شخصی خود این جریانات را از عنفوان جوانی درک کرده و شاهد حضور آن‌ها بوده است بیان کرد: جریانات مخالف ابتدای انقلاب اسلامی با این جریان همراهی نداشتند و حتی در مسیر آن کارشکنی نیز می‌کردند، زیرا باور داشتند انقلاب مسیر و روال طبیعی زندگی آن‌ها را دچار اختلال کرده است.

وی افزود: این افراد حاضر نبودند آرامششان تحت هر شرایطی به هم بخورد و معتقد بودند اگر دین و اسلام و انقلاب بخواهد این آرامش را برهم بزند موافق آن نیستند و پای کار نمی‌آیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: از قضا این افراد سنگ‌انداز، انسان‌های ملحدی نیز نبودند بلکه معتقد بودند نباید آرامش و جریان ثروت آن‌ها بهم بخورد؛ امروز همین جریان سنگ‌انداز تغییر حالت داده و خود را به صورت فتنه بروز داده است.

آیت الله علم الهدی با بیان این مسئله که جریان سنگ‌انداز معتقد به جریانی دینی بودند که آرامش آن‌ها را برهم نزند تصریح کرد: امروز نیز همین دیدگاه وجود دارد و معتقد هستند اگر چالشی نباشد زندگی مردم به راحتی اداره می‌شود، اما از این مسئله غافل هستند که اگر روحیه ضداستکباری نباشد همین استکبار ما را می‌بلعد.

وی گفت: امروز این جریان در اشکال مختلف بروز کرده؛ برای مثال درصدد هستند فرهنگ مشهد را تغییر دهند و آن را به سمت فرهنگ عیش و نوش و خوشی هدایت کنند و به همین دلیل است که امروز نباید این گفتمان در کشور جاری شود که برای مثال با ۹ دی، دشمن شکست خورد و از عرصه خارج شد.

آیت‌الله علم‌الهدی هتل سازی ۷ ستاره در مشهد را در راستای همین جریان دانست و افزود: می‌خواستند این فرهنگ خوشی و عیش را در برابر گنبد منور رضوی نهادینه کنند، اما امروز باید در برابر این حرکات بصیرت داشت و محور این بصیرت نیز حرکت حول محور اراده رهبری است.

وی بیان کرد: امروز رهبری یک استخوان در گلوی آمریکا و خار در چشم افرادی است که به دنبال این فرهنگ خوشی و عیش هستند، آتش به‌اختیار به‌معنای آماده به‌خدمت و مبارز بودن در عرصه بصیرت و عملیات است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: fardanews.com