ترامپ بازنده انتخابات ۲۰۲۰ خواهد بود
یک تحلیلگر سیاسی آمریکایی در گفت وگو با مجله 'پولیتیکو' پیش بینی کرد که دونالد ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری در سال 2020 به رقیب دموکراتش خواهد باخت

ترامپ بازنده انتخابات ۲۰۲۰ خواهد بود

'پولیتیکو' روز دوشنبه به نقل از رابرت ام شروم، استراتژیست و مدیر «مرکز آینده سیاسی» و «انستیتو مطالعات سیاسی آنروه» نوشت: تحولات سال 2019 منشاء سیاسی نخواهد داشت، ولی پیامدهای سیاسی عمیق بر جای خواهد گذاشت.

در صورتیکه شیب رشد اقتصادی سالهای پایانی اوباما، که ترامپ آن را به حساب خودش گذاشت، کاهش یافته یا روند آن معکوس شود، ترامپ مورد سرزنش قرار خواهد گرفت؛ فارغ از اینکه او تا چه اندازه دموکرات ها، به خصوص دموکرات های مجلس نمایندگان را هدف حمله قرار می دهد.

مسئولیت شرایط اقتصادی همواره بر عهده رئیس جمهورها بوده است.

این کارشناس آمریکایی گفت: ترامپ سعی کرده است با گرفتن اعتباری که استحقاق آن را ندارد، خود را قبله آمال معرفی کند، به طوری که هیچکدام از اسلاف او چنین کاری را نمی کردند.

وی ادامه داد: به رغم کاهش آمار بیکاری و رشد اقتصادی خوب، دموکراتها توانستند با فاصله قابل توجهی جمهوری خواهان را از مجلس نمایندگان بیرون کنند.

حال به این شرایط، کسادی و سایه تحقیقات کیفری، رفتار متعارض با عرف ریاست جمهوری، دشمنی با اقلیت ها، زنان، جوانان و حومه نشینان و همچنین سیاست های متناقض در مورد خدمات سلامت و پزشکی را اضافه کنید تا دریابید که در پایان سال آینده، انتخاب مجددش به عنوان رئیس جمهوری بعدی هدفی به مراتب دور از دسترس خواهد بود.

این کارشناس سیاسی افزود: در سال 2018 شرایط اقتصادی نتوانست حزب جمهوریخواه را در انتخابات میاندوره ای به هدفش برساند و اگر در سال آینده رشد اقتصادی کاهش یابد، عاقلانه نخواهد بود که فکر کنید رییس جمهوری که با همه در اختلاف است و به سختی پایگاه رای 35 درصدی دارد، بتواند در ژانویه 2021 جایی بجز مراسم تحلیف رئیس جمهوری دمکرات بعدی باشد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: entekhab.ir