سوال ترامپ از کودک ۷ ساله بحث برانگیز شد
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و همسرش به مناسبت فرارسیدن کریسمس طبق رسمی همیشگی کاخ سفید، در تماس‌های تلفنی با کودکان، این جشن را تبریک گفتند. اما بر خلاف همیشه، مکالمه تلفنی آقای ترامپ با کولمن هفت ساله توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد

سوال ترامپ از کودک ۷ ساله بحث برانگیز شد

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و همسرش به مناسبت فرارسیدن کریسمس طبق رسمی همیشگی کاخ سفید، در تماس‌های تلفنی با کودکان، این جشن را تبریک گفتند. اما بر خلاف همیشه، مکالمه تلفنی آقای ترامپ با کولمن هفت ساله توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

رییس جمهوری آمریکا بعد از تبریک فرارسیدن کریسمس از کولمن می‌پرسد که «آیا هنوز به بابانوئل اعتقاد دارد؟» و ادامه می‌دهد که برای کودکان در هفت سالگی «اعتقاد به بابانوئل کمرنگ می‌شود.»

مکالمه ترامپ با این کودک هفت‌ ساله واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

کریس مورفی، سناتور دموکرات کنگره آمریکا در این‌باره نوشت: «واقعا شگفت‌انگیز است که ترامپ شب کریسمس را صرف پرسیدن اعتقادات کودک هفت ساله به بابانوئل می‌کند.»

پریت باهارا، دادستان پیشین ایالات متحده نیز در در توئیتر نوشت: «اگر هفت ساله هستید، نگران نباشید. بابانوئل وجود دارد و شما را دوست دارد.»

برخی از منتقدان معتقدند که سوال آقای ترامپ مبنی بر وجود نداشتن بابانوئل می‌تواند کریسمس را برای یک کودک هفت ساله خراب کرده باشد.

روزنامه نیویورک تایمز درباره واکنش به تبریک کریسمسی رئیس جمهوری آمریکا گزارشی با این عنوان نوشت: «کودکان لطفا این گزارش را در مورد آنچه ترامپ درباره بابانوئل گفت، نخوانند.»

یک کاربر توئیتر در اینباره نوشت: «حداقل داستان این کودک هفت ساله در آینده درباره فهمیدن اینکه بابانوئل وجود ندارد، بامزه خواهد بود.»

تام تیلر، نویسنده و خبرنگار درباره مکالمه آقای ترامپ با کودک هفت ساله گفت: «جنگ علیه کریسمس»

دونالد ترامپ در دوران کارزار تبلیغاتی بارها از این صحبت کرده بود که دولت اوباما علیه کریسمس جنگ به راه انداخته است و او اگر رییس جمهور شود به این جنگ پایان خواهد داد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir