چرا تله‌کابین‌های دانشگاه علوم و تحقیقات راه‌اندازی نشد؟
مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مراسم یادبود قربانیان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه گفت: امیدواریم این واقعه مایه عبرت شود و اشکالی ندارد که مسئولان هم حداقل یک عذرخواهی داشته باشند

چرا تله‌کابین‌های دانشگاه علوم و تحقیقات راه‌اندازی نشد؟

مراسم یادبود دانشجویان جانباخته حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات، بعد از ظهر امروز با حضور علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدباقر قالیباف، مایلی‌کهن سر مربی تیم‌های فوتبال، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس شورای اسلامی، رضا مسعودی رئیس دانشگاه علوم و تحقیقات بعد از ظهر امروز در مسجد نور ولایت سوهانک برگزار شد.

مصطفی کواکبیان نماینده مجلس در این مراسم یادآور شد: در این حادثه ۱۰ نفر از دانشجویان که دنبال دانش بودند قربانی و همچنین تعداد زیادی نیز مصدوم شدند. من هم خدمت خانواده‌هایشان تسلیت عرض می‌کنم. البته مسئولان دانشگاه آزاد و علوم تحقیقات باید حتما این واقعه را ریشه‌یابی و مسئله را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: بحث دیگری که مطرح بوده این است که چرا تله‌کابین‌هایی که قبلا قرار بود راه‌اندازی شود راه‌اندازی نشده‌اند.

کواکبیان اضافه کرد: اتوبوس‌های فرسوده که دیگر نسل‌شان باید از بین رفته باشد مورد استفاده قرار گرفته است و نمی‌دانیم چطور از این‌ها استفاده می‌کردند. برخی خانواده‌ها به ما نماینده‌ها مراجعه می‌کنند و می‌گویند که ما به موقع شهریه‌ها را می‌دهیم، اما انتظار داریم که بهترین امکانات نیز به بچه‌ها ارائه شود.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم این واقعه مایه عبرت شود و اشکالی ندارد که مسئولان هم حداقل یک عذرخواهی داشته باشند.

در این مراسم ضمن ادای احترام به جانباختگان حادثه دردآور واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات، با قرائت فاتحه یاد و خاطره دانشجویان جانباخته گرامی داشته می‌شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: parsine.com