اصولگرایان، جلیقه‌ زرد‌ها را دوست دارند یا نه؟
جلیقه زرد پوشیدن از نگاه اصولگرایان خوب است یا بد؟ یک خبرگزاری اصولگرا چندی قبل در گفت‌وگو با یک رومانیایی راستگرای ساکن فرانسه نوشت که جنبش جلیقه‌زردها الهام‌گرفته از انقلاب ایران است

اصولگرایان، جلیقه‌ زرد‌ها را دوست دارند یا نه؟

جلیقه زرد پوشیدن از نگاه اصولگرایان خوب است یا بد؟ یک خبرگزاری اصولگرا چندی قبل در گفت‌وگو با یک رومانیایی راستگرای ساکن فرانسه نوشت که جنبش جلیقه‌زردها الهام‌گرفته از انقلاب ایران است.

فارغ از اینکه این شخص واقعا سخنگوی این جنبش هست یا نه و اصلا جنبش جلیقه‌زردها سخنگوی مشخصی دارد یا خیر اما به نظر می‌رسد که جریان اصولگرایی در مواجهه با این جنبش و کارکردش دچار نوعی تعارض و تناقض شده است.

تاجایی‌که از یک‌سو ادعای این فرد از سوی چهره‌ها و رسانه‌های اصولگرایی با استقبال روبه‌رو شده و مدام بازنشر و مطرح می‌شود اما از سوی دیگر کنش‌های اخیر و ‌آتی رئیس سابق دولت را ذیل الگوگیری از جنبش جلیقه‌زردهای فرانسه طبقه‌بندی و بعد هم آن را محکوم می‌کنند.

مهدی چمران اخیرا گفته است: «نخست‌وزیر وقت اسرائیل گفته بود که در خاورمیانه زلزله‌ای رخ داده اما شهید چمران به او این‌طور پاسخ داد که نه در خاورمیانه بلکه در دنیا زلزله آمده است و امروز هم می‌بینیم که از کشورهای اسلامی تا قلب اروپا را فراگرفته است؛ در فرانسه جلیقه‌زردها می‌گویند که از انقلاب ما الهام گرفته‌اند».

هم‌زمان اما سایت اصولگرای جهان‌نیوز نزدیک به جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در مطلبی با عنوان: «احمدی‌نژاد در دی‌ماه جاری جلیقه ‌زرد می‌پوشد و به خیابان می‌آید؟»، اقدام به رصد حرکت‌های اخیر رئیس سابق دولت کرده و به‌نوعی رخدادهای دی‌ماه سال گذشته را به جریان احمدی‌نژاد منتسب کرده است.

این سایت به سخنان فرمانده کل سپاه، درباره نقش جریانی منسوب به یکی از مسئولان سابق در رخدادهای دی‌ماه سال گذشته اشاره می‌کند:«احمدی‌نژاد که در دولت اول خود با مشخصه انقلابی‌گری و ولایت‌پذیری شناخته می‌شد، به‌واسطه حلقه‌ای از یاران منحرف، اکنون با اشاره به مشکلات اقتصادی و وضعیت موجود به نظر می‌رسد با ایجاد هیاهو به‌دنبال عبور از مبانی اصل انقلاب و ایجاد هزینه برای نظام است.

به نظر می‌رسد مخرج مشترک همه این اقدامات، تولید بی‌ثباتی در کشور است. دراین‌باره نوع مواجهه مردم با آشوب‌های دی‌ماه سال گذشته نشان داد که با وجود گله‌مندی، مردم خواهان حفظ آرامش و رفع صحیح مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز، در چارچوب انقلاب و جمهوری اسلامی هستند؛ اما آیا احمدی‌نژاد و دوستانش این پیام را دریافت کرده یا اینکه به‌دنبال پوشیدن جلیقه‌های زرد در دی‌ماه هستند؟».


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir