جعفرزاده‌: کاش رضایی مدتی حرف نزند
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی از جانبازان جنگ تحمیلی گفته هیچ دلیلی وجود ندارد که فردی اتفاقات هشت سال دفاع مقدس را تحریف کند یا روی به دروغ‌پردازی و پنهان‌کاری بیاورد

جعفرزاده‌: کاش رضایی مدتی حرف نزند

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی از جانبازان جنگ تحمیلی گفته هیچ دلیلی وجود ندارد که فردی اتفاقات هشت سال دفاع مقدس را تحریف کند یا روی به دروغ‌پردازی و پنهان‌کاری بیاورد.

او می‌گوید: شکست‌هایی که در جنگ ایران و عراق به ما وارد شد می‌تواند درس‌های خوبی برای همه ما داشته باشد. در چند روز گذشته از بیان صحبت‌های آقای رضایی که تحریف یک واقعیت بود، متاسف شدم.

اگر محسن رضایی جوانان مردم را فریب داده، بخاطر فریب بچه خودش به خدا گله نکند

جعفرزاده ایمن آبادی گفته بیان نظر رضایی درباره عملیات کربلای ۴ نمکی بر زخم ایثارگران و خانواده شهدا بود. ما در دیماه ۱۳۶۵ حدود ۳۴ هزار مجروح و کشته دادیم، حال باید پرسید که آیا برای فریب دشمن نیاز بود که این همه کشته و مجروح دهیم؟ فقط در عملیات کربلای ۴، هزار شهید و ۳۹۰۰ مفقودالاثر و ۱۱ هزار مجروح داشتیم. بر فرض که حرف آقای محسن رضایی درست باشد باید از ایشان پرسید پس شما با جان جوانان مردم بازی کردید که این موضوع را توجیه کنید؟ اگر واقعیت این شکلی است و ایشان جوانان مردم را فریب دادند خیلی از بابت فریب بچه خودش به خدا گله نکند.

جعفرزاده در ادامه گفته: حال آقای رضایی و امثال ایشان که معتقدند این عملیات برای فریب دشمن بود بیایند و بگویند چرا برای این فریب از جان بچه‌های مردم استفاده کردند؟ یک از تاکتیک‌های جنگ، فریب دشمن است، ولی چقدر باید برای این کار هزینه کرد؟ پنج هزار شهید؟ ۱۱ هزار مجروح؟

او می‌گوید: نمی‌دانم آقای رضایی با خود چه فکر می‌کرده، ولی باید بگویم که عملیات کربلای ۴ لو رفت و کشته‌های سنگینی دادیم. متاسفانه بچه‌های ما با یک پیشروی سریع و آسان مغرور شدند و حتی حرف فرماندهان خود را مبنی بر اینکه عملیات لو رفته گوش نکردند و اتفاقاً اجتهاد شخصی کردند و تازه در آنجا گردانی‌هایی آمدند و گفتند دارد به ما خیانت می‌شود که می‌گویند برگردید. به هر حال باید واقعیت را به مردم گفت و سعی شود که از این اتفاقات درس‌های لازم را بگیریم.

نماینده رشت گفته قبلاً آقای رضایی درباره موضوعاتی مثل یارانه‌ها که ما می‌توانیم ۱۰۰ هزار تومان یا بیشتر را به حساب مردم واریز کنیم یا اینکه اگر به ما حمله شود می‌توانیم سربازان آمریکایی را گروگان بگیریم و از این بابت دلار خود را تامین کنیم، اظهارنظر کرده بودند که من همان موقع از ایشان خواستم اگر ممکن است مدتی اظهارنظر نکنند و کماکان هم این درخواست را از ایشان دارم. فکر می‌کنم آقای رضایی به دلیل بیماری آقای شاهرودی مسئولیتش در تشخیص مصلحت نظام زیاد شده بود و این گونه اظهارنظراتش با وظایفش قاطی شد برای همین بهتر است که دوره‌ای روی به اظهارنظر نیاورد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir