استعفای وزیر بهداشت بر‌ای یک مشت ریال!
دولت دوم روحاني حاشيه‌هاي فراواني داشت و اين حواشي خط پاياني نيز ندارد و همچنان شاهد آن هستيم كه اختلاف نظر‌ها در ميان شخصيت‌هاي اصلي كابينه هر روز بيشتر و گاهي نيز سر باز مي‌كند و به حالت حذف از ميدان يا استعفا خود را نشان مي‌دهد

استعفای وزیر بهداشت بر‌ای یک مشت ریال!

دولت دوم روحاني حاشيه‌هاي فراواني داشت و اين حواشي خط پاياني نيز ندارد و همچنان شاهد آن هستيم كه اختلاف نظر‌ها در ميان شخصيت‌هاي اصلي كابينه هر روز بيشتر و گاهي نيز سر باز مي‌كند و به حالت حذف از ميدان يا استعفا خود را نشان مي‌دهد.

در تازه‌ترين رويداد، چند روزي است كه خبر خداحافظي سيد حسن‌قاضي‌زاده هاشمي، وزير بهداشت روحاني به گوش مي رسد و برخي مي‌گويند كه اختلاف سليقه‌هاي او با تيم اعتدال و توسعه بر سر بودجه سبب اين كناره‌گيري شده‌است. در همين راستا روز گذشته خبري آمد كه قاضی زاده هاشمی برای آخرین بار در جلسه شورای معاونان وزارت بهداشت شرکت کرد و در پایان جلسه با خداحافظی ‌از معاونان، این وزارتخانه را ترک کرد.

البته بعد از آن گفته شد كه در حال حاضر وزیر مستعفی بهداشت در حال بازدید از یک آسایشگاه معلولان به عنوان آخرین اقدامش به عنوان یک وزیر است. گفته شده است كه استعفا ی وزیر بهداشت، ‌به همراه نامه و ضمايمی خطاب به ريیس جمهور و همچنین ريیس دفتر ريیس جمهور اواخر هفته گذشته داده شده است.‌ گفته می شود این استعفا در پی نارضايتي وزیر بهداشت از بودجه مصوب وزارت بهداشت و کم توجهی به طرح تحول سلامت بوده است .

در حالی که نمایندگان مجلس از استعفای وزیر خبر می‌دهند مسئولان دولتی آن را تا زمان تنظيم گزارش تکذیب كرده بودند. حسینعلی امیری، معاون پارلمانی ريیس جمهور در حاشیه جلسه علنی يك‌شنبه مجلس، خبر استعفای وزیر بهداشت را تکذیب کرد. همچنین سبحانی فر، عضو فراکسیون امید و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه نیز خبر استعفای وزیربهداشت را تکذیب کرد و گفت: وزیربهداشت به علت سرماخوردگی در محل کار خود حاضر نشده است!

بازي دولتي با ملت‌

نبود شفافيت لازم در ميان دولت، گنگ بودن تيم اطلاع‌رساني كابينه، جاي خالي سخنگوي لايق و كارآمد و بسياري ديگر از مشكلات سبب شده است تا اين روزها فضاي‌مجازي ورسانه هاي غيررسمي به تريبوني براي بيان مهم‌ترين رويدادهاي دولت مبدل شود! اتفاقي كه بارها سبب آشفتگي اذهان عمومي در روزگاري شده‌است كه مردم بيشتر گرفتاري معيشتي دارند.

شايد اين عدم حضور به اختلاف سليقه‌هاي قاضي‌زاده با تيم دولت به ويژه نوبخت منتهي شود و تصميم‌گيري‌هاي رييس سازمان‌برنامه و بودجه نيز مناسب نباشد ولي اينكه بدون اطلاع و اعلام قبلي خبرهاي استعفا در فضاي‌مجازي انتشار يابد جاي سوال دارد و مسئولان به جاي اين نوع اقدامات بايد بكوشند تا مشكلات مردم را در ميان جنگ اقتصادي حل كنند.شايد مسئولان ما هركدام جزو قشرثروتمند محسوب شوند و دردهاي اين روزهاي كشور به آن‌ها فشاري وارد نكند ولي بي‌شك مردم زير بار فشار كمرخم كرده اند و تاب و تحمل اين نوع كشمكش‌هاي درون دولتي را به جاي حل بحران‌ها ندارند


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir