روحانی به خاطر گرانی تذکر گرفت
تعدادی از نمایندگان در تذکرات جداگانه به رئیس‌جمهور عنوان کردند که گرانی فشار زیادی را به اقشار مردم وارد کرده و آنان را به ستوه آورده و کمرشان راشکسته است، چرا برای کنترل قیمت‌ها اقدامی نمی‌کنید

روحانی به خاطر گرانی تذکر گرفت

تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۱۱ دی ۹۷) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که چرا برای کنترل قیمت‌ها اقدامی نمی‌کنید، گرانی کمر مردم را شکسته است.

فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران به رئیس‌جمهور لزوم ارائه سند راهبردی توسعه گردشگری برابر بند «الف» ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه را متذکر شد.

محسن علیجانی زمانی نماینده مردم تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لزوم تسریع در راه‌اندازی مرکز جامع توانمندسازی و صیانت اجتماعی برای معتادان بهبود‌یافته در استان‌ها برابر ماده ۸۰ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه را متذکر شد.

علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که گرانی و تورم شدید و بالا رفتن قیمت اجناس خصوصا اقلام غذایی و خوراکی، مردم را به ستوه آورده است و همچنین به وزیر اقتصاد درباره بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات حاصل از مالیات ارزش افزوده بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تذکر داد.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در تذکری به آموزش و پروش عنوان کرد که عدم نظارت بر مدارس غیرانتفاعی آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته که می‌طلبد مسئولانه و با قدرت و بدون ملاحظات سیاسی،‌ اعمال قانون شود.

امیر خجسته نماینده مردم همدان به وزیر جهاد کشاورزی لزوم توجه جدی به احیای کشت و صنعت مغان و حفاظت از منابع طبیعی این منطقه را متذکر شد.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که گرانی و تورم شدید فشار زیادی بر اقشار مختلف مردم و به خصوص کارگران، بازنشستگان، فرهنگیان و کارمندان وارد کرده است.

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد که واردات بی‌حساب و کتاب حبوبات به ویژه لوبیا از چین موجب خسارت جدی به کشاورزان و لوبیاکاران شده است و جمع زیادی شغل خود را از دست داده‌اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com