رئیس سازمان خصوصی سازی: با اقتدار می‌مانم
پوری حسینی با پس گرفتن حرف خود گفت: با روی کار آمدن وزیر جدید اقتصاد اینجانب از روی ادب و احترام درخواست جایگزین برای سمت ریاست سازمان نموده‌‌ام؛ اینجانب نه تنها هیچ‌گونه استعفای جدیدی را ننوشته‌ام، بلکه با اقتدار به کار خود ادامه می‌دهم

رئیس سازمان خصوصی سازی: با اقتدار می‌مانم

روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی که به گفته پوری حسینی دیگر سخنگوی خود "سید جعفر سبحانی" را به دلیل بازنشستگی دوباره مطابق قانون بازنشستگی بازنشستگان ندارد و این روزها یک مقام آگاه در گفتگو با رسانه‌ها جور وی را می‌کشد، اعلام کرد: "سوء برداشت پیرامون خبر استعفای رییس سازمان خصوصی سازی رخ داده است".

در اطلاعیه این سازمان آمده است: در خبرهای روز پنج شنبه 13 دی ماه 97 در تعدادی از خبرگزاریها اعلام گردیده که مهندس پوری حسینی، رییس کل سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر اقتصاد پس از اتهام پراکنی‌ها و افترازنی‌های اخیر یکی از نمایندگان مجلس، استعفا نموده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، "مهندس پوری حسینی رییس کل این سازمان در این خصوص گفت: با روی کار آمدن وزیر جدید اقتصاد اینجانب از روی ادب و احترام درخواست جایگزین برای سمت ریاست سازمان نموده و همین اقدام را با روی کار آمدن دکتر کرباسیان در مهر ماه 96 و جناب آقای دکتر دژپسند در آذر ماه سال 97 انجام داده‌ام. امروز تعدادی از خبرگزاریها با سوء برداشت اعلام نموده‌اند که استعفای مهندس پوری حسینی به خاطر ایراد تهمت و اتهام‌پراکنی توسط یکی از نمایندگان مجلس صورت پذیرفته است.

پوری حسینی همچنین گفت: اینجانب نه تنها هیچ‌گونه استعفای جدیدی را ننوشته‌ام، بلکه در همینجا اعلام می‌دارم سازمان خصوصی‌سازی با اقتدار برای اعاده حیثیت و زدودن تهمت و افتراهای وارده از ساحت پاک خود و همچنین برای تداوم اجرای قانونمند و سالم وظایف سازمانی خود بیش از پیش آماده می‌باشم."

گفتنی است تکذیب استعفای پوری حسینی به دلیل کارنامه پرحاشیه‌اش در حالی با دست پاچگی روابط عمومی این سازمان اتفاق افتاده است، که روز چهارشنبه خبری به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی روی سایت این سازمان رفت که به صراحت به نقل از پوری حسینی گفته شده بود: "در تجمعاتی که انجام می شود، می‌گویند که بنده از سازمان خصوصی‌سازی استعفا بدهم. والله بنده استعفا داده‌ام، به‌صورت کتبی هم این کار را کرده‌ام."

بر این اساس برخی معتقدند در حالی پوری حسینی یا به قول اهالی رسانه "آقای حاشیه" خیلی سریع از مواضع و گفته خود در خصوص استعفا از ریاست سازمان خصوصی‌سازی پا پس گذاشته است که برخی تلاش وی برای باقی ماندن در سازمان خصوصی‌سازی را ترس از باز شدن پرونده‌اش در محاکم قضایی می‌دانند. ضمن این که پست معاونت وزیر اقتصاد و ریاست سازمان خصوصی‌سازی تا حدود زیادی، تا کنون توانسته پوری حسینی را در برابر مجازات احتمالی به خاطر عملکرد نامطلوبش در این سازمان مصون نگه دارد.

همچنین برخی نیز بر این باورند که تداوم حضور پوری حسینی در سازمان خصوصی‌سازی علیرغم میل باطنی وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده و برخی از افراد از درون هیئت دولت پشت پرده ادامه حضور وی در این سازمان هستند.

بر این اساس باید منتظر ماند و دید آیا وزیر اقتصاد با ابقاء یا برکناری پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی‌سازی، سرانجام قفل سکوت خود را خواهد شکست؟، و یا این که پوری حسینی کماکان صندلی ریاست این سازمان را با دست پیش می‌کشد و با پا پس می‌زد؟، و یا کماکان منابع آگاه از وی دفاع می‌کنند؟!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir