ترامپ لایحه بازگشایی دولت آمریکا را امضا کرد
سرانجام و پس از تصویب مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ لایحه بازگشایی دولت را امضا کرد

ترامپ لایحه بازگشایی دولت آمریکا را امضا کرد

پس از 35 روز کشمکش میان کاخ سفید و دموکرات های کنگره بر سر بودجه دیوار حائل مرزی، سرانجام جمعه شب گذشته "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا از موضع خود کوتاه آمد و لایحه بازگشایی دولت را به مجلس سنا ارسال کرد.

سنای آمریکا با تصویب لایحه بازگشایی دولت و ارسال آن به مجلس نمایندگان برای بررسی و تصویب، نخستین گام را برای پایان دادن به 35 روز تعطیلی بخش هایی از دولت برداشت.

پس از آن نیز مجلس نمایندگان آمریکا این لایحه را به تصویب رساند و برای امضا به کاخ سفید ارسال کرد. ترامپ نیز بلافاصله این لایحه را امضا کرد تا سرانجام دولت آمریکا بازگشایی شود.

ترامپ از کاخ سفید اعلام کرد که بر اساس توافق موقتی حاصل شده، دولت فدرال به مدت سه هفته از تعطیلی خارج می شود تا مذاکرات بر سر دیوار مرزی بدون تاثیرات ویران کننده تعطیلی بخشی از دولت ادامه یابد.

وی افزود آمادگی دارد تا لایحه ای را به امضا برساند که به موجب آن دولت فدرال تا تاریخ 15 فوریه باز بماند. به گفته ترامپ، کارمندان فدرالی که طی تعطیلی دولت بیکار مانده بودند، در اسرع وقت حقوق روزهای تعطیلی را دریافت خواهند کرد.

دولت فدرال آمریکا که از پنج هفته پیش به خاطر لجبازی بین کاخ سفید و کنگره تعطیل شده است، در حالی بازگشایی خواهد شد که بحث های مربوط به بودجه 5.7 میلیارد دلاری موردنظر رئیس جمهور برای دیوار مرزی، همچنان حل نشده باقی مانده و به زمان دیگری موکول خواهد شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com