یادگار امام: هیچ کس نباید روحانی را تنها بگذارد
در مراسم تجدید میثاق رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی بر ضرورت حمایت از دولت تاکید کرد

یادگار امام: هیچ کس نباید روحانی را تنها بگذارد

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی با اشاره به مسیر بسیار خوب تاریخ انقلاب، گفت: پیشینیان ما کار بسیار بزرگی کردند. انقلاب اسلامی یک اتفاق بسیار بزرگ در تاریخ ملت‌های مسلمان و بلکه ملت‌های جهان بود. ما به گذشته خودمان افتخار می‌کنیم و سرمایه بزرگمان برای مسیر آینده را همان روزهای طلایی و درخشان می‌دانیم که ملت در عرصه سرنوشت خودش به رهبری امام کاری بسیار بزرگ و ارزشمند کرد.

یادگار امام افزود: اما امروز نسل‌هایی که بعد از نسل‌های گذشته آمده‌اند باید با همان صلابت و البته قرائتی که مخصوص روزگار خودشان است این بار را به دوش بگیرند. امروز اثر رنگ و بوی صحبت امام شهیدان را باید در گفتار و کردار خودمان داشته باشیم. درس بزرگی که از امام گرفته‌ایم این است که همه باید به یک آرمان بزرگ که اعتلای نام اسلام و کشور عزیزمان است توجه کنیم.

وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب روزهای مبارکی است، اظهار داشت: ان شاء الله سختی‌ها و تلخی‌هایی که بر اثر دشمنی‌های دشمنان و به خصوص دولت بی تدبیر و بد عهد آمریکا بر فضای اقتصادی کشور حاکم شده به لطف تلاش و همراهی همه مسئولین برطرف شود. برای عبور از این سدّ بزرگ یکایک مردم ایران باید دست در دست هم داشته باشند.

سید حسن خمینی تأکید کرد: ما با تفرق تا اینجا نیامده‌ایم؛ با وحدت به اینجا رسیده ایم. امام بزرگوارمان جمله‌ای داشتند و گفتند رمز پیروزی شما و رمز ادامه نهضت عبارت از اتکای به خدا و وحدت کلمه است. هیچ کس نباید دولت را تنها بگذارد و در این میدان سخت مبارزه خدای ناکرده احساس شماتت یا عقده گشایی را ببیند. ان شاء الله روزهای مبارک و شیرینی را در چهلمین سال انقلاب داشته باشیم.

وی در پایان گفت: از خدای متعال استدعا می‌کنیم که به دولت و کابینه توفیق بیشتر عنایت کند و سایه بلند مرتبه رهبر معظم انقلاب را بر سر کشور مستدام بدارد؛ تا «همه با هم» دست در دست هم این مسیر درخشان را ادامه دهیم.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir