آیت الله یزدی: حتی رئیس جمهور هم نباید علیه حجاب سخن بگوید
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از برخی سخنان در زمینه حجاب گفت: حجاب از ضروریات اسلام است و هرکسی علیه آن سخن بگوید محکوم است و حتی رئیس جمهور هم نباید علیه آن سخن بگوید

آیت الله یزدی: حتی رئیس جمهور هم نباید علیه حجاب سخن بگوید

آیت الله محمد یزدی در دیدار دانشجویان و اساتید دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری استان که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی وضعیت کشور بسیار نامناسب بود و بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه وجود داشت و ظلم وستم به وسیله حکومت به مردم انجام می‌شد.

وی با اشاره به نهضت امام راحل افزود: امام خمینی (ره) از محله یخچال قاضی شهر مقدس قم علیه رژیم شاه فریاد زد و گفت ای علمای اسلامی کجا هستید که اسلام رانابود کردند و علیه رژیم شاه فریاد کشید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم تبیین برکات انقلاب اسلامی برای جوانان بیان کرد: اگر به فهرست دستاوردهای انقلاب اسلامی نگاه کنیم فهرست بلند بالایی است، استقلال و رهایی از وابستگی به بیگانگان از مهم‌ترین آثار و برکات انقلاب اسلامی است.

استاد حوزه علمیه عنوان کرد: پیش از انقلاب اسلامی شهر مقدس قم بسیار محروم بود و از امکانات اولیه محروم بود اما امروز قم به یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور و جهان تبدیل شده است.

آیت الله یزدی تصریح کرد: دشمن 40 سال نقشه کشید تا حکومت را نابود کند و انواع فتنه و اختلاف ایجاد کرد و 8 سال جنگ علیه کشورمان تحمیل کرد اما به لطف الهی به موفقیت نرسید.

وی افزود: ترامپ در جلسات می‌گوید که دیوانه است و هیچ کدام از تعهدات بین المللی را قبول ندارد، دشمن تلاش می‌کند حاکمیت اسلام را بگیرد اما به لطف الهی هیچ گاه به هدف خود نمی‌رسد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای مقابله با آرمان‌های انقلاب اسلامی بیان کرد: استکبار گفته که از براندازی صرف نظر کرده است که این موضوع به این دلیل است که پیش از این به هیچ کدام از اهدافی که داشتند دست پیدا نکردند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ایران اسلامی عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که سبب شده دشمن به اهداف شوم خود نرسد و بگوید دست از براندازی برداشته پیشرفت‌های عظیم ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف است.

آیت الله یزدی تصریح کرد: ملت ایران اسلامی با سرمایه عظیم نیروی جوان می‌تواند از مشکلات عبور کند، دشمن به خوبی می‌داند نظام اسلامی تثبیت شده است و به بلوغ 40 سالگی رسیده وپابرجا است.

وی با بیان اینکه استقلال کشورمان و همچنین قطع وابستگی به خارج از جمله آثار انقلاب است، ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت‌های پزشکی بسیار خوبی حاصل شد، پیش از انقلاب پزشکان بنگلادشی و هندی در بیمارستان‌های کشور طبابت می‌کردند اما امروز بهترین پزشکان ایران علاوه بر کشورمان در خارج کشور نیز مشغول طبابت هستند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از برخی سخنان در زمینه حجاب بیان کرد: حجاب از ضروریات اسلام است و هرکسی علیه آن سخن بگوید محکوم است و حتی رئیس جمهور هم نباید علیه آن سخن بگوید.

وی با اشاره به مشکلات مردم تصریح کرد: رئیس جمهور باید همه تلاش خود را صرف رفع مشکلات کشور انجام دهد و به مردم خدمت کرده و مشکلات مردم را حل کند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: در زمینه‌های مختلف علمی کشورمان پیشرفت‌های بسیار شگرفی دارد، پیش از انقلاب اسلامی بی سوادی در کشور بسیار زیاد بود ولی امروز بی سوادی در کشور ریشه کن شد.

آیت الله یزدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب زنده شدن ملت شد، خاطرنشان کرد: اگر رزمندگان به میدان مبارزه علیه داعش نمی‌رفتند و در دفاع از آل الله جان فشانی نمی‌کردند باید با داعش در ایران می‌جنگیدیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com