فرمانده کل سپاه: ١٠ درصد جامعه زیر خط فقر است
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: نیمی از جمعیت ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب زیر خط فقر قرار داشتند، اما امروز این آمار به ١٠ درصد رسیده است

فرمانده کل سپاه: ١٠ درصد جامعه زیر خط فقر است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: نیمی از جمعیت ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب زیر خط فقر قرار داشتند، اما امروز این آمار به ١٠ درصد رسیده است.

سرلشکر محمدعلی جعفری در آیین اهدای یک هزار سری جهیزیه در شیراز بیان کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب شاهد گزارش‌های مختلفی از پیشرفت‌های نظام طی چهار دهه گذشته هستیم.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که تحت تاثیر تبلیغات دشمنان نادیده گرفته شده و کمتر از آن سخن گفته شده، کاهش ٣٦ درصدی آمار فقر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تصریح بر اینکه این مهم آمار بسیار قابل توجهی است که رسانه‌های بیگانه سعی در مخفی نگه داشتن آن می‌کنند، گفت: آمارها به استناد بانک جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: روحیه رسیدگی به کار خیر، دستیاری و دستگیری از هم‌نوعان نکته مهمی است که از جامعه اسلامی انتظار است بیش از گذشته برای توسعه آن تلاش کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: چهل سال زمان قابل توجهی است، اما اگر بخواهیم با پیشرفت‌های انجام شده در کشورهای در حال توسعه مقایسه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که آن کشورها زمان بیشتری برای توسعه در نظر گرفته‌اند.

جعفری با بیان اینکه شتاب رشد و پیشرفت در ایران اسلامی بالاست، ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده با عنایت به بخش‌های مختلف شاهد آثار مثبت آنها باشیم.

وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: سپاه پاسدران وظیفه خود می‌داند که در کنار آمادگی‌های دفاعی و امنیتی با مردم‌داری و مردم‌یاری ویژگی سازمانی خود را حفظ کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه اقدامات سال‌های اخیر سپاه و بسیج نتیجه انتظاراتی است که رهبری از سپاه داشته و دارد، گفت: محور اصلی تلاش‌های بسیج و سپاه رضایت مردم است.

جعفری عنوان کرد: بسیج و سپاه تلاش کرده‌اند که امنیت مردم را برقرار کنند و در عرصه‌های سازندگی و محرومیت‌زدایی با ارائه خدمات اجتماعی نیز به دستور رهبری حرکت‌های خوبی آغاز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های اعتلای بسیج با محوریت خدمت به مردم در حال انجام است و طرح‌های جدید نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران به چرایی ورود سپاه برای تامین جهیزیه محرومین هم اشاره و خاطرنشان کرد: فشار زندگی، تحریم‌های دشمنان و نارسایی‌هایی که وجود دارد ما را بر آن داشت تا در تامین جهیزیه و حداقل‌های جوانان ورود کنیم.

جعفری با تاکید بر اینکه نیازمند هماهنگی بین نهادهای حاکمیتی در این طرح‌ها هستیم، گفت: در استان فارس حدود یک هزار و 703 پروژه عمرانی با همکاری بخش‌های امروز افتتاح خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: امید است تعداد پروژه‌های بیشتری از ٤٠ هزار پروژه سپاه در آستانه چهل سالگی انقلاب سهم استان فارس شود. استاندار فارس آمادگی خود را برای حمایت و همکاری در پروژه‌های محرومیت زدایی استان اعلام کرده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir