اعزام نیرو‌های کمکی به عراق برای مقابله با ایران!
رقابت میان ایران و آمریکا در عراق، یکی از عمده ترین رقابت های سیاسی و امنیتی در خاورمیانه بوده است که همواره نظم امنیتی خاورمیانه را را تحت الشعاع خود قرار داده است

اعزام نیرو‌های کمکی به عراق برای مقابله با ایران!

رقابت میان ایران و آمریکا در عراق، یکی از عمده ترین رقابت های سیاسی و امنیتی در خاورمیانه بوده است که همواره نظم امنیتی خاورمیانه را را تحت الشعاع خود قرار داده است.

در همین راستا و همزمان با سفر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به عراق، وبسایت «دبکافایل» وابسته به نهادهای اطلاعاتی- نظامی اسرائیل، در گزارشی اعلام کرده که آمریکا نیروهای نظامی بیشتری را از طریق اسرائیل و خاک اردن، به عراق می فرستد تا با نیروهای وابسته به ایران در نزدیکی مرز سوریه مقابله کنند.

در این گزارش آمده است: نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه خلیج فارس و جنوب اروپا به ویژه نیروهایی که در پایگاه های نظامی موجود در رومانی و بلغارستان حضور دارند، برای حرکت به سوی عراق در آمادگی کامل به سر می برند تا با نیروها و عناصر وابسته به ایران در مرزهای مشترک عراق و سوریه مقابله کنند.

وبسایت مذکور ضمن اعلام این که نیروهای کمکی آمریکا چهارشنبه هفته گذشته به عراق اعزام شده و آماده حمله هستند، تاکید کرد که منظور از نیروهای وابسته به ایران در خاک این کشور، گردان های حزب الله و عصائب اهل حق هستند.

بنا به آن چه در این گزارش آمده، فرماندهی نظامی آمریکا در منطقه چنین برآورد می کند که نیروهای آن در شرق و جنوب سوریه و همچنین پایگاه های آمریکایی واقع در نزدیکی مرز این کشور در معرض خطر قرار دارند چرا که گروه های مذکور به وسیله سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در سوریه مستقر شده اند.

دبکا فایل ضمن تاکید بر این که هدف واقعی این نیروهای عراقی وابسته به ایران، آزادسازی بلندی های جولان سوریه از اشغال رژیم اسرائیل است. از برخی منابع که نام آنها فاش نشده نیز نقل کرده که مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه گذشته در گفت و گوی تلفنی با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، نگرانی کشورش در این زمینه را ابراز کرده است.

خبر اعزام نیروهای آمریکایی به عراق در حالی منتشر شده که دولت عراق بارها به درخواست آمریکا برای خلع سلاح نیروهای مردمی این کشور مخالفت کرده و به نظر می رسد آمریکایی ها راسا و بدون مشورت دولت عراق در حال اعزام نیرو به مرز عراق و سوریه هستند. مسئله ای که می تواند تنش های تازه ای را در این کشور به وجود آورد.

این در حالی است که اخیرا تحرکات سیاسی زیادی در عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور به وجود آمده است و گروه های سیاسی متعددی در عراق خواهان خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان هستند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir