نماینده میرجاوه: برای آزادی گروگان‌ها باج ندادیم
نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر "برای آزادی چهار مرزبان ربوده‌شده هیچ امتیازی به گروهک‌های معاند ندادیم" گفت: پیگیری‌ها جهت آزادی دو مرزبان در بند ادامه دارد

نماینده میرجاوه: برای آزادی گروگان ها باج ندادیم

علی کرد اظهار داشت: خبر مسرت‌بخش آزادی چهار مرزبان ربوده‌شده توسط گروهک‌های تروریستی معاند در نخستین روز از سال جدید موجب شادمانی ملت ایران و به‌ویژه مردم سیستان و بلوچستان شد و در واقع نیروهای امنیتی کشور در ابتدای سال جدید عیدی بسیار خوبی به ملت ایران دادند.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق هماهنگی صورت‌گرفته مقرر شده این چهار مرزبان توسط هواپیمای اعزامی از جانب جمهوری اسلامی وارد کشور شوند و به آغوش خانواده‌های خود بازگردند که با ورود این عزیزان به کشور تعداد مرزبانان آزادشده به 9 نفر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه همچنان دو مرزبان در بندِ تروریست‌ها هستند، افزود: یکی از این دو مرزبان از نیروهای سپاه و یکی از نیروهای ناجا است که تلاش همه‌جانبه جهت آزادی آنها نیز ادامه دارد و به‌یاری خداوند این دو عزیز نیز به‌زودی به آغوش ملت ایران باز خواهند گشت. محل نگهداری این دو مرزبان جدای از محل نگهداری چهار مرزبان آزادشده اخیر بوده اما بدون شک به‌زودی محل نگهداری آنان نیز شناسایی شده و این عزیزان آزاد خواهند شد.

کرد با تأکید بر اینکه وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به‌ویژه نیروی سرافراز زمینی سپاه تلاش زیادی جهت آزادی مرزبانان داشته‌اند، گفت: پیگیری‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی موجب شد که در مدت اخیر شرایط و عرصه برای اعضای گروهک معاند تنگ شود و در پی آن مکان نگهداری چهار مرزبان ربوده‌شده شناسایی شد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای گروهک معاند با توجه به اطلاع از این موضوع مجبور شدند چهار مرزبان را که در همان محل نگهداری می‌کردند بدون گرفتن هرگونه امتیازی آزاد کنند و در واقع آزادی این عزیزان کاملاً مقتدرانه و در شأن نظام صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: حوادث تلخی که در مرز میرجاوه رخ داده و حادثه تلخ شهادت پرسنل سپاه در محور زاهدان ــ خاش موجب شد مردم و نظام جهت آزادی مرزبانان فشار بیشتری به کشور پاکستان وارد کنند و دولت پاکستان نیز در این زمینه همکاری خوبی داشته است.

کرد اظهار داشت: جای گلایه دارد که وزارت امور خارجه در سال‌های اخیر نتوانسته دیپلماسی امنیت پایدار را در مرزهای کشور برقرار کند و در این راستا ضرورت داشت جلساتی را با نمایندگان مردم مرزنشین در مجلس، نیروهای مسلح و مردم، معتمدان، علما، نخبگان و دانشگاهیان مناطق مرزی برگزار می‌کرد تا نقطه نظرات و راهکارهای آنها را برای برقراری امنیت پایدار جمع‌بندی می‌کرد و مورد استفاده قرار می‌داد که متأسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین امر موجب شد بنده به‌عنوان خدمتگزار مردم استان مرزنشین سیستان و بلوچستان از حق قانونی خود جهت دادن تذکر به وزیر امور خارجه استفاده کنم چرا که وزارت امور خارجه باید شرایطی را در مرزها فراهم کند که شاهد حوادث تروریستی نباشیم.

وی تأکید کرد: مرزهای جنوب شرقی کشور باید با پیگیری مجدّانه وزارت امور خارجه امن‌تر شود تا مردم مرزنشین فرصت نقش‌آفرینی بیشتر و ورود به بحث تجارت مرزی را داشته باشند و همه ما باید بدانیم هرگونه ناامنی در مرزهای جمهوری اسلامی همه کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این کشتی امن را دچار خلل می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com