ترامپ: ایران متفاوت شده، آنها شورش دارند
رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر برجام را توافقی فاجعه بار دانست و از اینکه با خروج از آن باعث فشار اقتصادی به مردم ایران شده است، ابراز خشنودی کرد

ترامپ: ایران متفاوت شده، آنها شورش دارند

دونالد ترامپ در مراسم شام با جمهوریخواهان کنگره آمریکا این مطلب را در خلال سخنرانی یک ساعت و 48 دقیقه ای خود مطرح کرد.

وی افزود: من آمریکا را از توافق فاجعه بار هسته ای ایران خارج کردم و ایران اکنون کشوری متفاوت است.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: وقتی که من کارم را شروع کردم، ایران در حال تصرف خاورمیانه بود و کسی نبود تا او را متوقف کند. من از این توافق خارج شدم و به آن خاتمه دادم و چیزی از آنها نمانده است.

ترامپ اضافه کرد: ایران یک کشور متفاوت شده است. آنها شورش دارند و اقتصادشان خوابیده است در حالی که با توافق احمقانه، ما به آنها 150 میلیارد دلار پول دادیم و آنها برای جنگیدن با ما استفاده کردند.

وی اظهار کرد: ما به آنها 1.8 میلیارد دلار پول نقد دادیم، هواپیما را پر از پول کردیم و به آنها دادیم.

ترامپ در بخش های دیگر این سخنرانی به دستاوردهای اقتصادی خود اشاره کرد و با توجه به اینکه اکثریت مجلس نمایندگان را از دست داده اند، خطاب به جمهوریخواهان کنگره گفت: شما اقلیت هستید اما این طولانی نخواهد بود. ما مجلس را خواهیم گرفت. من کاملا اعتماد دارم.

وی در عین حال نگرانی خود را نسبت به انتخابات 2020 هم بروز داد و افزود: اگر جمهوریخواهان انتخابات 2020 را از دست بدهند، بسیار وحشتناک خواهد بود، زیرا این افراد دیوانگان عصر حجر هستند. آنچه که آنها می خواهند با کشور انجام دهند وحشتناک است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir