ادعای حمله اسرائیل به پایگاه ایرانی در سوریه
در ادامه تجاوزات رژیم اسرائیل به سوریه، حملاتی به خاک سوریه راه اندازی شد که بنا به گزارش‌هایی، تعدادی از نیرو‌های سوری کشته و زخمی شدند. با این حال، برخی رسانه‌های وابسته به معارضان سوریه، مدعی هدف قرار گرفتن نیرو‌های ایرانی شدند

ادعای حمله اسرائیل به پایگاه ایرانی در سوریه

در ادامه تجاوزات رژیم اسرائیل به سوریه، حملاتی به خاک سوریه راه اندازی شد که بنا به گزارش‌هایی، تعدادی از نیرو‌های سوری کشته و زخمی شدند. با این حال، برخی رسانه‌های وابسته به معارضان سوریه، مدعی هدف قرار گرفتن نیرو‌های ایرانی شدند.

با این حال، برخی رسانه های وابسته به معارضان سوریه، مدعی هدف قرار گرفتن نیروهای ایرانی شدند.

بنا به ادعای مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه، که مقر آن در بریتانیاست، در جریان آخرین دور حملات اسرائیل به اهدافی در سوریه، تعدادی ایرانی کشته شدند.

ساعتی پیش خبرگزاری سانا، وابسته به دولت سوریه، گزارش داده بود،در ساعت 2 و ۳۰ دقیقه بامداد شنبه، موشک‌های اسرائیلی به یک پایگاه نظامی سوریه در شهر صیاف اصابت کرده‌اند؛ شهر صیاف در استان حما و در شمال شهر دمشق است.

سخنگوی ارتش اسرائیل درخواست خبرگزاری فرانسه را برای اظهارنظر درباره این خبر رد کرده است. این حمله یک روز پس از اعلام نتیجه قطعی انتخابات رژیم صهیونیستی که در آن گفته شد، نتانیاهو پیروز انتخابات شده و پنج روز پس از تروریستی خواندن سپاه ایران توسط امریکا و به پیشنهاد نتانیاهو صورت گرفته است.

بر اساس گزارش سانا، سه تن مجروح و تعدادی ساختمان ویران شدند؛ اما مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه ـ که وابسته به معارضان سوری است ـ مدعی شده، در این حملات، ساختمان‌های یک آموزشگاه نظامی و همچنین دو ساختمان که توسط نیروهای ایرانی استفاده می‌شدند، هدف قرار گرفتند.

بر اساس گزارش این مرکز، یکی از دو ساختمانی که ایرانی‌ها از آن استفاده می‌کردند، به توسعه موشک‌های میان‌برد اختصاص داشته و ساختمان دوم نیز یک محل آموزشی بوده است.

مرکز موشکی مصیاف در این چهارمین شهر بزرگ سوریه، در سال ۲۰۱۷ نیز دست‌کم پنج بار دیگر مورد حمله منتسب به اسرائیل قرار گرفت.

بر اساس گزارش رسانه‌های بیروت، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای سازمان ملل در لبنان را از نقض دوباره حریم هوایی آگاه کرده است. این بیانیه افزود، هواپیماهای اسرائیلی بر فراز مناطق جنوب تا صیدا و صور و مناطق بقاع غربی پرواز کرده و دوباره از سمت جنوب به اسرائیل بازگشتند.

ارتش اسرائیل هنوز به حمله جدید منتسب به این کشور به سوریه واکنش نشان نداده است.

اسرائیل صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده که بنا به ادعای مقام‌های این رژیم، همواره نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان هدف قرار داده است.

جنگنده های رژیم اسرائیل آخرین بار هفتم فروردین ماه ۹۸ به برخی مواضع ارتش سوریه در اطراف شهر حلب حمله کردند.

همچنین در دی ماه سال گذشته، جنگنده های صهیونیستی اقدام به حمله به دمشق پایتخت سوریه کردند که این حملات با رهگیری بموقع پدافند هوایی سوریه ناکام ماند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tabnak.ir