تقدیر نتانیاهو از دو پرستوی آسمان سیاست ایران
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که چهار مرد و دو زن در ماجرای سرقت اسناد هسته‌ای ایران و انتقال آن از تهران به سرزمین‌های اشغالی نقش داشته‌اند

تقدیر نتانیاهو از دو پرستوی آسمان سیاست ایران

ادعای ربودن این اسناد که دو سال پیش صورت گرفته است، باعث موجی از تبلیغات منفی علیه برنامه هسته ای ایران شد. با این حال به تازگی ابعاد این عملیات جاسوسی از سوی مقامات اسرائیل بیان شده است.

نتانیاهو گفته است که این عملیات جاسوسی عامل اصلی خروج دونالد ترامپ از برجام بوده و باعث شده تا رئیس جمهور آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران توجیه شود.

اما نکته مهم در این پرونده، حضور دو زن در میان عوامل اجرایی عملیاتی است که نتانیاهو ادعا می کند انجام شده. برخی می پرسند، این دو زن چه کسانی هستند و در این عملیات چه نقشی داشتند؟

پیش از این درباره نقش پرستوها در موساد نکاتی مطرح شده بود. لیونی، وزیر پیشین خارجه اسرائیل از جمله پرستوهای مطرحی است که با چندین رهبر عرب ارتباط داشته است و خود در گفتگویی با تایم به این ادعاها پرداخته است.

حالا بحث‌هایی درباره اینکه دو زنی که در پرونده سرقت اسناد هسته ای ایران دست داشته اند، در نقش همان پرستوها عمل کرده و حالا به سرزمین های اشغالی برگشته‌اند، مطرح شده است.

مثلا سارا معصومی خبرنگار بین‌الملل در توئیتی نوشته است: نتانیاهو و ریولین از عوامل موساد که به ادعای اسرائیل در عملیاتی، اسناد هسته‌ای ایران را به سرقت برده‌اند، تقدیر کردند. سوال: این خانم‌ها چه نقشی داشتند؟!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir