نماینده مجلس: فضای اوین لاکچری نیست
عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: محیط زندان یکسان است، لاکچری نیست و تعداد اتاق و تخت‌ها هم اندازه است

نماینده مجلس: فضای اوین لاکچری نیست

«محمدعلی پورمختار»، عضو کمیسیون حقوقی در مجلس شورای اسلامی، در خصوص «اظهارنظر برخی درباره لاکچری بودن زندان اوین» گفت: ما از زندان اوین بازدید داشته‌ایم و در آنجا افراد معروفی زندانی هستند، آن هم در اتاق‌های معمولی ده نفره و اتاق‌های نسبتا کوچک اما ظرفیتی جدیدا نه تنها برای زندان اوین بلکه برای همه زندان‌ها فراهم کرده‌اند. برای مثال اگر کسی خودش علاقه‌ای به غذای زندان ندارد با هزینه خود می‌تواند، سفارش غذای دیگری را بدهد.

او در ادامه گفت: محیط زندان یکسان است، لاکچری نیست و تعداد اتاق و تخت‌ها هم اندازه است. فضای اوین به طور کلی چون به زندانیان مالی اختصاص دارد، متفاوت است.

پورمختار در خصوص «نهادن نام هتل لاکچری به اوین» بیان کرد: هر کس، هر اسمی می‌خواهد روی آن بگذارد ولی به هر حال زندان است و محدودیت‌ها و مشکلات زندان و زندانی بودن را دارد و این طور نیست که نامش را هتل بگذاریم. آنجا چون نوعا زندانیان مالی و بدهکاران مالی حضور دارند، در طبقه بندی تفاوت‌هایی وجود دارد. بدهکاران مالی همیشه به منظور ارتکاب به جرم در زندان نیستند بلکه ممکن است چک یا مهریه‌ای داشته باشند که در طبقه بندی زندانیان در اوین، لحاظ می شود.

او گفت: مجرمین خطرناک یا آنهایی که جرایم سنگین کیفری و جنایی دارند در سایر زندان‌ها هستند که عمومی‌تر است اما مانع از این نیست که در حوزه غذا یا استفاده از امکانات زندان، تلویزیون و اینها محدودیت یا ممنوعیتی داشته باشند.

پورمختار در خصوص اینکه آیا نیازی دیدید که در خصوص وضعیت زندان ها که به لاکچری بودن شهرت یافته با قوه قضاییه صحبت کنید گفت: برای چه باید صحبت کنیم. من می‌گویم اصلا فضای لاکچری وجود ندارد و اگر کسی اطلاعاتی درباره تبعیض در زندان ها دارد، می‌تواند آن را منعکس و گزارش دهد و ما هم به قوه قضاییه منعکس می‌کنیم.

او در خصوص زمین خواری های گفت: من نمی‌دانم چقدر به مجلس در خصوص زمین خواری ها مراجعه می‌شود اما چیزی که هست و اطلاعاتش به دست من می‌رسد، اخبار ناخوشایندی به گوش می رسد. بعضی مواقع خودمان در این مناطق حضور پیدا می‌کنیم و عملا شاهد هستیم که زمین خواری روز به روز افزایش پیدا کرده است. این ساخت و سازها قابل گزارش هم نیست و فقط ایده بینایی می‌خواهد که اینها را ببیند و برخورد کند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: قانون این مسائل را روشن کرد و وظیفه دستگاه‌های اجرایی برخورد است. متأسفانه چون برخوردها ضعیف است و بی توجهی می‌شود، اشخاص سوء استفاده کرده و روی همین اصل شاهد مشکلات هستیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir