پادشاه بحرین ملاقات با نتانیاهو را رد کرد
نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار دیدار با پادشاه بحرین شد اما وی این درخواست را رد کرد و گفت: هنوز زمان این دیدار فرا نرسیده است

 همه به ویژه پس از برگزاری کنفرانس اقتصادی منامه از روابط غیرعلنی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و اسرائیل سخن می‌گویند اما یک منبع ارشد به سایت روزنامه سعودی ایلاف گفت: حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین درخواست اسرائیل برای دیدار او با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در منامه را رد کرده و گفته است هنوز زمان آن فرا نرسیده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: نتانیاهو اخیرا به بهانه اینکه مقامات بحرینی را در جریان یک مساله امنیتی مهم قرار دهد، هیئتی به همراه سه افسر امنیتی به منامه فرستاد. این هیئت اسرائیلی در دیدار با پادشاه بحرین به او پیشنهاد داد جهت بررسی مسائل امنیتی مهم مشترک در ماه اوت در منامه با نتانیاهو دیدار کند اما وی این پیشنهاد را رد کرد.

به گفته این منبع، در آستانه انتخابات پارلمانی اسرائیل که قرار است ۱۷ سپتامبر برگزار شود، نتانیاهو به دنبال بهره‌برداری از دیدار با پادشاه بحرین در کمپین انتخاباتی خود بود.

معاون نتانیاهو واکنش به این خبر را رد کرد و گفت: نخست وزیر درباره چنین اخباری اظهار نظر نمی‌کند.

منامه میزبان کنفرانس اقتصادی در ارتباط با معامله قرن بود که در آن هیئت‌های رسمی عربی و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حضور داشتند و اسرائیل بدون اینکه مشارکت رسمی داشته باشد، تنها یک هیئت اقتصادی- مطبوعاتی به این کنفرانس فرستاده بود.

در این راستا وزیر خارجه اسرائیل در حاشیه کنفرانس‌های گفت‌وگوی ادیان در واشنگتن با همتای بحرینی خود دیدار کرده بود.
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : ایسنا