نظر یک امام جمعه درباره « کوچه نسترن »
امام جمعه اسالم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه به ویدئو منتشر شده با نام کوچه نسترن واکنش نشان داد

نظر امام جمعه اسالم درباره «کوچه نسترن»

ائمه جمعه در خطبه‌های این هفته به موضوعات مختلفی پرداختند از مسائل کلان کشور به ویژه اقتصاد و وضعیت معیشت گرفته تا موضوعات بین‌المللی و سیاست خارجی؛ در این میان البته برخی ائمه جمعه به موضوع فرهنگ هم اشاراتی داشتند.

مانند امام جمعه اسالم که با اشاره به ویدئوی منتشر شده به نام کوچه نسترن گفت: ما در یک جنگ نرم و فرهنگی با دشمنان قرار داریم گفت، فرهنگ و هنر مسأله دست چندم نیست بلکه مسأله اول هر جامعه و سنگ زیربنای توسعه و پیشرفت یک کشور است. باید مشکلات فرهنگی خودمان را از درون مدیریت کنیم و محتوا و خوراک فکری مناسب با نسل جدید تولید کنیم ولی متأسفانه در بسیاری از جاها مسئولان و متولیان فرهنگی ما عنان کار از دستشان در رفته و دشمن سوار بر مرکب مراد شده و می تازد. در کورس فرهنگی با دشمن هرجا ما ترمز کردیم و سرعت کم کردیم دشمن تیک آف کشید و یکباره سبقت گرفت.

حجت الاسلام باقری با گلایه از برخی هنرمندان و منتقدان و اصحاب رسانه خاطر نشان کرد: متأسفانه در سالهای اخیر در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری ارزشی بر اساس ظرفیت دفاع مقدس و مقاومت یا کار فاخری صورت نگرفته یا همان معدود کارهای صورت گرفته هم مورد هجمه قرار گرفته و متهم به سفارشی بودن و حتی تا مرحله بایکوت پیش برده اند.

باقری ادامه داد: مسئولان و متولیان فرهنگی ما هم که کمیت شان می لنگد. به جای اینکه چهره واقعی ایثار و گذشت رزمندگان و شهدا را که با اخلاص و اراده به جبهه ها می رفتند و جانفشانی می کردند را نشان دهیم دست روی دست گذاشتیم تا یک خواننده لس آنجلس نشین بخواهد اسلام آمریکایی به ما نشان بدهد و خط جهاد و شهادت را وارونه جلوه دهد و از لباس یک رزمنده خیانت و دزدی برخی خائنان را به رخ ما بکشد.

او در خاتمه گفت: اتفاقی که به غیر از یکی دو مورد کسی نسبت به آن موضع گیری نکرد مثلا من در روزنامه جوان مطلبی در مورد آن خواندم. کوچه نسترن دور نیست، مجاور بن بست فرهنگی ماست. همانجا که برخی مسئولان فرهنگی ما از پرداختن به مفاهیم با ارزش دینی و انقلابی مثل مقاومت، ابا دارند و سرها را زیر برف کرده اند و راحت خوابیده‌اند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : khabaronline.ir