نماینده اخلال‌ گر بازار خودرو : به پاکی خود ایمان دارم
نماینده زنجان در مجلس گفت : اخیراً مطلبی به ناحق به من نسبت داده شده و همانطور که استحضار دارید نماینده به حسب مسؤولیت نمایندگی مردم و تکلیف قانونی، وظیفه پیگیری امور مردم را دارد

نماینده متهم به اخلال در بازار خودرو : پاک‌ دستم

فریدون احمدی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (دوشنبه 11 شهریور 98) اظهارداشت: متأسفانه به دلیل رفتارهای نامتعارف و غیر منصفانه صورت گرفته و اظهارات نامربوط یکی از همکاران سابق و بازتاب آن در رسانه‌های داخلی و خارجی باید مطالبی را عرض کنم. فقهای عظیم الشأن اسلام به استناد روایات قطعیه می‌فرمایند حرمت آبروی مؤمن بالاتر از حرمت کعبه است و تا زمانی که جرم قطعیت پیدا نکرده است هیچ مقامی نباید درباره آن صحبت کند.

وی افزود: اخیراً مطلبی به ناحق به من نسبت داده شده و همانطور که استحضار دارید نماینده به حسب مسؤولیت نمایندگی مردم و تکلیف قانونی، وظیفه پیگیری امور مردم را دارد. در یکی از این مراجعات از طریق یکی از همکاران واحدی که قراردادی با یک شرکت خودرویی داشته تعدادی خودرو را مطابق مصوبات داخلی آن شرکت به صورت سبدی خریده بود.

احمدی ادامه داد: این شرکت خودرویی به سبب تغییر مدیران و سوء ظن از عملکرد مدیران سابق، از اجرای آخرین مفاد قرارداد امتناع می‌کرد و بنا به درخواست همکارم شفاهاً پیگیری این موضوع را به معاون وزیر مربوطه انتقال دادم و هیچگونه تخطی از وظایف نمایندگی خود نکردم و به شهادت همان کیفرخواست صادره هیچونه نفعی هم نبرده‌ام.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به نظر می‌رسد که بعضی در حال تسویه حساب با افراد هستند و حیثیت افراد به شدت در معرض آسیب قرار گرفته است. یک بار در این پرونده رفع اتهام شده باز تأکید می‌کنم همانطور که پزشکیان اعلام کرد آنچه که انجام شده تماماً در باب اختیارات قانونی بوده و رفتارهای صورت گرفته ظلم آشکار بوده است.

وی گفت: من با اتکاء به تخصص و تجربه برای نمایندگی آمدم و در اندازه خودم از نمایندگان متخصص هستم اگرچه بخش عمده‌ای از ناکارآمدی‌ها محصول کسانی است که در 40 سال گذشته در مسند قدرت بوده است و این خود یکی از زمینه‌های بروز فساد است.

احمدی با بیان اینکه اساساً کسی که کارش در چهارچوب ضوابط باشد به مجلس مراجعه نمی‌کند، بیان کرد: ارتباط و تشویق سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی برای اقدامات سرمایه‌گذاری امروز از اصلی‌ترین مأموریت‌های نمایندگان است لذا از این ارتباط نباید تفاسیر منفی به عمل آید. سرمایه‌گذار، تولید‌کننده، کارآفرین انتظار حمایت از نمایندگان دارند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پیگیری مراجعات مردمی از هر طیف و گروهی بخشی از کار هر روزه ما است و ابزارهایی نظیر سوال و تذکر و استیضاح تضمین کننده انجام این وظیفه است، اظهارداشت: اینجانب به عنوان نماینده ملت، خود را موظف می‌دانم در رعایت قانون پیشتاز باشم و اگر این اظهارات نادرست و فراتر از کیفرخواست نبود، سکوت می‌کردم. اکنون با تمام بی‌مهری‌های انجام شده به سلامت و پاک دستی خود ایمان دارم و کسانی که دست به افشای زندگی خصوصی مردم در رسانه‌ها و فضای مجازی می‌زنند، رسوا خواهند شد.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : farsnews.com