معاون روحانی : نگران شادی مردم هستیم
 معاون حقوقی رئیس جمهور گفت : نگران شادی مردم هستیم و لایحه‌ای به عنوان حق شاد زیستن تهیه شده است

لعیا جنیدی : در مورد شادی مردم نگرانیم

لعیا جنیدی، معاون حقوقی روحانی ظهر دیروز پنج شنبه در نشست با اعضای کانون وکلای استان‌های کرمانشاه ایلام، کردستان و لرستان، مأموریت وکلا را حفظ وحدت عنوان کرد و اظهار داشت: وکلا گروه‌های مرجع هستند که توفیقی از نوع معنوی دارند.

وی با بیان اینکه وکلا باید مأموریت خود را فراتر از خدمت حرفه‌ای بدانند، افزود: مسلک و منش ما مسلک جمع بوده و همیشه سعی داشته مردم را با اقلیت‌های مختلف در کنار هم حفظ کنیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: ما ملتی هستیم به معنای واقعی کلمه و تصمیم واحد ما تاریخی بوده است و هیچکس نتوانسته ما را از هم جدا کند.

جنیدی ادامه داد: بر این اساس لازم است کانون‌های وکلا برای خود مرام نامه‌ای ترسیم کنند که بخش عمده آن برای حفظ وحدت در جامعه باشد.

وی خطاب به وکلای استان کرمانشاه گفت: حفظ وحدت برای استان کرمانشاه به طور خاص مورد تاکید است البته اقلیت به معنی گوناگونی و تنوع است.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا به وحدت ملی و تمامیت ارضی ما آسیب وارد نشود و به این منظور باید به جزئیات نیز اهمیت دهیم و مأموریت‌های مهم و کلان نباید در لابه لای مشکلات از چشم بیفتد.

این مسئول با تاکید بر اینکه نباید مشکلات صنفی ما را از مأموریت مهم غافل کند، بیان داشت: باید برای مأموریت‌های کلان وظیفه تعریف کنیم و مشکلات کشور را در سطح کلان ببینیم.

وی ادامه داد: به مشکلاتی همچون مشکل محیط زیست، حفظ منابع طبیعی کشور، میراث فرهنگی و … توجه ویژه داشته باشیم و به عنوان مجریان حقوق به طور داوطلبانه به دنبال حل و فصل آنها باشیم.

جنیدی حقوق مردم در برابر مردم را در کشور ضعیف ارزیابی کرد و افزود: حقوق مردم در مقابل حکومت و متقابل هم باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: وکلا مکلفان به اهداف کلان هستند و می‌توانند همچون هدایت‌گرانی بر سر راه استانداران، مدیران و حتی مقامات ملی باشند.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: ️نگران مباحث فساد و اختلاس بودیم و به این منظور لایحه شفافیت را تهیه و به دولت ارسال کردیم و روی آن کار شده است.

این مسئول افزود: همچنین نگران شادی مردم هستیم و لایحه‌ای به عنوان حق شاد زیستن تهیه کرده ایم همچنین در مورد سالمند آزاری هم لایحه‌ای برای حمایت از حقوق این قشر در حال تدوین است.

وی با اشاره به اینکه احساس دادگستر کردن برای مردم مهم‌تر از ایجاد عدالت است، گفت: مردم توجه می‌کنند که شما رهبری چیزی را که منافع مردم در آن است به عهده دارید و اگر این مهم در جامعه جا بیفتد اعتماد مردم به شما بیش از پیش خواهد شد.

جنیدی تاکید کرد: باید مراقبت کنید که در عین پیگیری مطالبات صنفی اهداف بزرگ را فراموش نکنید.

این مسئول بیان داشت: ️وکلا باید یک اتحاد و همگرایی درونی داشته و در جای خود دارای رقابت سالم باشند و این امر مخل سیاست منصفانه برای کسب موقعیت و مدیریت‌ها نیست.

وی افزود: برای گفتن حق باید محکم باشیم و در راستای بهبود وضعیت مردم تلاش کنیم و اگر در این راه همگرایی نداشته باشیم بدون شک به مشکل برخورد خواهیم کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور عنوان کرد: به نظر می‌رسد که در کانون وکلا همگرایی وجود ندارد و یک نوع مشکل پراکندگی در بین آنها احساس می‌شود که باید این موضوع حل و فصل شود.

این مسئول با انتقاد از ماده ۱۸۷ قانون گفت: به نظر می‌آید این قانون ضرورتی نداشته است.

جنیدی گفت: برای دعاوی بزرگ که اموال عمده دولتی درگیر است می‌توانیم از تجربه وکلای مجرب استفاده کنیم و تعرفه‌های کم برای پرونده‌های بزرگ کارساز نیست.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : mehrnews.com