هدیه ۱۶میلیون دلاریِ حریری به یک مدل آفریقایی
با استناد به اسناد دادگاهی در آفریقای جنوبی، «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل این کشور هدیه داده است.

 به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز: با استناد به اسناد دادگاهی در آفریقای جنوبی، «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل این کشور هدیه داده است.

الحریری سال ۲۰۱۳ و زمانی که تصدی پست نخست وزیری لبنان را نداشته در تفرجگاهی در کشور «جمهوری سیشل» به این مدل اهل آفریقای جنوبی ۱۶ میلیون دلار هدیه می دهد.

این گزارش می افزاید؛ الحریری که آن زمان ۴۳ ساله بوده با این دختر حدود ۲۰ ساله اهل آفریقای جنوبی رابطه عاشقانه داشته است.

در ادامه این گزارش آمده است؛ الحریری به سؤالات این روزنامه درباره هدیه ۱۶ میلیون دلاری یا رابطه‌ای که با مدل مذکور داشته، پاسخ نداده است.

بنا بر اسناد دادگاه، الحریری که از آن با عنوان یک فرد اهل خاورمیانه عنوان شده، برای این مدل اهل آفریقای جنوبی یک دستگاه خودروی «آئودی آر ۸ اسپایدر» و یک خودروی «لندرور» خریداری کرده است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، در حالی سعد الحریری اقدام به این بذل و بخشش کرده که کشور لبنان در طول سال های اخیر با بحران اقتصادی روبه رو است و فعالیت شرکت خانوادگی او با نام «سعودی اوجیه» نیز در سال ۲۰۱۷ به خاطر مشکلات مالی متوقف شد.

الحریری پیشتر با اشاره به وضع کنونی سخت و پرچالش کشورش گفته بود که ایجاد فرصت شغلی، بزرگ ترین معضل کنونی لبنان است.

اقتصاد لبنان این روزها حال و روز خوشی ندارد و در حالی که بدهی های دولت به صورت تصاعدی افزایش می یابد، رشد اقتصادی این کشور در حال کاهش است.

بر اساس آمارهای موجود، بدهی های داخلی و خارجی دولت لبنان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۷۷ میلیارد و ۱۷ میلیون دلار بوده که این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۸۵ و نیم میلیارد دلار رسید و هر سال، پنج تا ۶ و نیم میلیارد دلار به آن افزوده می شود. پیش بینی شده که دولت لبنان با این روند، تا سال ۲۰۲۰ رقمی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار و حتی بیشتر بدهی داشته باشد.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : برترین ها