آمریکا مدعی شد که ترکیه به نیروهایش حمله کرده است
 یک مسؤول آمریکایی از وقوع انفجاری در نزدیکی مقر نیروهای کشورش در نزدیکی شهر عین العرب (کوبانی) سوریه خبر داد. پنتاگون نیز این خبر را تایید کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز (شنبه) اعلام کرد، نیروهای آمریکایی در اطراف عین العرب (کوبانی) در شمال سوریه در معرض حملات توپخانه‌ای از سمت مواضع ارتش ترکیه قرار گرفتند.

براساس بیانیه وزارت دفاع آمریکا، انفجاری در چند صد متری موقعیتی در خارج از "منطقه امن" و در منطقه‌ای که ترکیه‌ای‌ها می‌دانستند نیروهای آمریکایی در آنجا هستند،‌ رخ داد.

طبق این بیانیه،‌ نیروهای آمریکایی بعد از عملیات ترکیه از عین العرب عقب‌نشینی نکردند.

پنتاگون از طرف ترکیه خواسته است از هرگونه اقدامی که ممکن است منجر به "اقدام دفاعی فوری" آمریکایی‌ها شود، اجتناب کند.

در این بیانیه آمده است: هیچ نیروی آمریکایی در این حمله آسیب ندید اما آمریکا همچنان با عملیات نظامی ترکیه در سوریه به خصوص عملیات ترکیه در خارج از منطقه امن و مناطقی که ترکیه‌ می‌داند نیروهای آمریکایی‌ در آن مناطق مستقر هستند،‌ مخالف است.

در این راستا یک مسؤول آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت، اخباری درباره تلفات تاکنون گزارش نشده است و منبع انفجار نیز همچنان نامشخص است.

مجله "نیوزویک" آمریکا در این رابطه نوشت، یگان‌های نیروهای ویژه آمریکا که در منطقه‌ای در نزدیکی شهر عین العرب مستقر هستند در معرض حمله توپخانه‌های ترکیه قرار گرفتند و به نظر این حمله اشتباهی رخ داد.

این گزارش اشاره کرده که این حمله تلفاتی بین نظامیان آمریکایی بر جای نگذاشته است.

یک مقام برجسته در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز گفت، حمله بسیار شدید بود و حتی نظامیان آمریکایی در دفاع از خود در صدد تیراندازی متقابل برآمدند.

وزارت دفاع ترکیه اما امکان حمله به مواضع نیروهای آمریکایی را بعید شمرد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از وزارت دفاع ترکیه آورد، ارتش ترکیه قبل از اقدام به آتش گشودن تمام تدابیر برای ممانعت از هرگونه حمله و خسارتی به مواضع نیروهای آمریکایی را لحاظ می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از این به ترکیه هشدار داده بود که هرگونه ریخته شدن خون نیروهای آمریکایی برای او خط قرمز است و باعث مشکلی سخت خواهد شد.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع : khabaronline.ir