جهانگیری: اشکالی ندارد که بگوییم اشتباه کردیم
معاون اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط که زندگی مردم در شرایط سخت است، باید در دولت و نظام یک صدا بشنویم، ولی این علیه آن و آن علیه این صحبت می‌کند. مردم متحیر می‌شوند و می‌گویند آیا ما فراموش شده ایم؟ اشکالی ندارد به مردم صادقانه بگوییم کجا اشتباه کرده ایم

اشکالی ندارد به مردم صادقانه بگوییم کجا اشتباه کرده ایم

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخاطر گوش‌های نامحرم نمی گویم چه میزان صادرات نفت داریم، اعلام کرد: میزان صادرات نفت به شدت کاهش یافته است.

 اسحاق جهانگیری:

* (با بیان اینکه تحریم ها، مشکلات ساختاری اقتصاد و ضعف های مدیریتی برای کشور مشکل درست کرده است): این چالش ها در برابر فرصت هایی که ایران دارد، ناچیز است. می توانیم با کمک هم ایران را از هر پیچ خطرناک عبور دهیم. مهم این است که این اراده در همه ما شکل بگیرد. آمریکا می خواست اقتصاد ما را نابود کند اما فعالان اقتصادی، اقتصاد کشور را سرپا نگه داشته اند. می دانم شما با چه سختی تولید کرده و بنگاه های خود را سرپا نگه داشته اید.

* دولتمردان، نخبگان، دانشگاهیان، بخش‌خصوصی در فکر افق گشایی برای کشور باشند. دشمن می خواهد آینده را مبهم نشان دهند و ما نباید اجازه دهیم ملت ایران احساس کند آینده ای وجود ندارد و باید از فرسایش سرمایه های مادی و معنوی کشور جلوگیری کنیم، امید اجتماعی را تقویت کنیم.

*در دهه نود دو شوک تحریم ها در سال 90و97 قدرت خرید مردم را کاهش داد. در سال نود گفتند اجازه می دهیم یک میلیون بشکه نفت صادرات کنید. درآمد سال 90، 118میلیارد دلار و سال 91، 68میلیارد دلار بود. در سال 97گفتند تلاش می کنیم که صادرات نفتی ایران به صفر برسد. الان بخاطر گوش‌های نامحرم نمی گویم چه میزان صادرات نفت داریم ولی میزان صادرات نفت به شدت کاهش یافته است. در این شرایط که زندگی مردم در شرایط سخت است، باید در دولت و نظام یک صدا بشنویم، ولی این علیه آن و آن علیه این صحبت می‌کند. مردم متحیر می شوند و می گویند آیا ما فراموش شده ایم؟ اشکالی ندارد به مردم صادقانه بگوییم کجا اشتباه کرده ایم.

* راهی جز صنعتی کردن ایران نداریم. من از بخش خصوصی همیشه دفاع می کنم. من بخش خصوصی را به عنوان محور اصلی توسعه ایران قبول دارم و تاکید دارم از نظرات بخش خصوصی در تصمیم سازی استفاده شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir