احمد خاتمی: نگرانیم که شعار سال فراموش شود
امام جمعه موقت تهران گفت: مخاطب اصلی مسئولان و همچنین مردم هستند و باید در این عرصه تلاش کنند. نگرانی که من دارم این است که این ویروس منحوسی که به جان بشریت و به جان ایران اسلامی افتاده، سبب شود ما این شعار و مسائل مهم دیگر را فراموش کنیم

احمد خاتمی: این ویروس نباید سبب شود ما این شعار و مسائل مهم دیگر را فراموش کنیم

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، نامگذاری سال‌های اخیر با رویکرد اقتصادی از سوی رهبر انقلاب را به این دلیل عنوان کرد که دشمن قصد دارد در این حوزه به نظام اسلامی ضربه بزند و این نام‌گذاری‌ها مانع رسیدن آنها به هدفشان می‌شود.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: نامگذاری سال‌ها از ابتکارات ستودنی مقام معظم رهبری و این نام‌گذاری‌ها نیز صرفا شعار نیست بلکه نقشه راه سال است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب با ارزیابی نیاز کشور و اینکه کشور برای پیشرفت به چه نیاز دارد، نامی را انتخاب می‌کنند که همه اعم از مسئولان و مردم باید در پی‌ آن باشند.

آیت‌الله خاتمی بیان کرد: نام‌گذاری‌های سال‌های اخیر مقام معظم رهبری عمدتاً صبغه اقتصادی دارد. دلیلش این است که دشمن قصد دارد در این حوزه به نظام اسلامی ضربه بزند و این نام‌گذاری‌ها برای این است که نگذاریم در این عرصه دشمن به کام خود برسد.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب سال گذشته را «رونق تولید» و امسال را «جهش تولید» نامگذاری کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مخاطب اصلی مسئولان هستند باید بنشینند و ببینند برای تحقق این شعار چه باید کرد و در عرصه صادرات و واردات چه باید کنند و موانع تحقق این شعار چیست. ان شاء الله به گونه‌ای شود که آخر سال مقام معظم رهبری از عملکرد در این عرصه اظهار رضایت کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مخاطب اصلی مسئولان و همچنین مردم هستند و باید در این عرصه تلاش کنند. نگرانی که من دارم این است که این ویروس منحوسی که به جان بشریت و به جان ایران اسلامی افتاده، سبب شود ما این شعار و مسائل مهم دیگر را فراموش کنیم.

آیت‌الله خاتمی افزود: همه باید برای مقابله با این ویروس منحوس متمرکز شویم که در این تقدیری نیست؛ ولی تمرکز این کار و مدیریتش در وزارت بهداشت و ستاد است و مسئولان دیگر، باید کار خودشان را کنند.

وی با بیان اینکه مبادا مسئولان از کار باز بمانند، یادآور شد: برخی مدیریت‌ها را می‌شود از خانه هم انجام داد؛ مقصودم این است که نباید این ویروس منحوس ما را از مسائل مهم کشوری باز دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق تولید پرداختند و با تأکید بر اینکه باید با کار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد، افزودند: مسائل اقتصادی کشور متعدد است از جمله «اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی» و «بهبود فضای کسب‌وکار» اما نقش تولید بی‌همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و ضمناً ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مشکلات اقتصادی قطعاً پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام خواهد شد.

ایشان با تاکید بر نیاز قطعی کشور به تولید، سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir