تتت


روزنامه کیهان در یادداشتی به حواشی اعلام آمار جان‌باختگان حوادث آبان واکنش نشان داد

واکنش روزنامه کیهان به حواشی اعلام آمار جان‌باختگان حوادث آبان

این روزنامه نوشت:

* مانور دوباره نشریات مدعی اصلاحات و اعتدال روی آمار کشته‌های حوادث آبان 98، بار دیگر بر بی‌صداقتی و بی‌اخلاقی این طیف صحه گذاشت.

* آنان به اظهارات دیرهنگام وزیر کشور دولت روحانی متوسل شدند که گفته بود «40 تا 45 نفر یعنی حدود 20 درصد کشته‌ها شهیدند». برخی نشریات زنجیره‌ای از جمله آرمان ملی و اعتماد تیترهای خود را به همین اظهارنظر اختصاص دادند و از جمله اعتماد تیتر زد «وزیر کشور آمار کشته شدگان آبان 98 را تلویحاً 200 تا 250 نفر اعلام کرد.»

* صرف‌نظر از این سؤال که چرا وزیر کشور ظرف شش ماه گذشته در اعلام مذکور تعلل کرده و اکنون در بحبوحه به هم‌ریختگی بی‌سابقه آمریکا چنین اظهارنظری می‌کند، باید گفت ائتلاف مدعی اصلاحات و اعتدال که سکاندار دولت و مجلس دهم بوده‌اند، متهم و مقصر حوادث تلخ آبان 98 بوده‌اند و نمی‌توانند قیافه مدعی‌العمومی در این باره بگیرند.

* بی‌تدبیری و بی‌کفایتی، موجب خسارت اقتصادی سنگین به کشور شد و هم موجبات شوک به افکار عمومی و موج‌سواری دشمن را در آبان 98 فراهم کرد. در این میان آن‌گونه که گفته شده 230 نفر در فتنه ناشی از بی‌تدبیری مدعیان اصلاحات و اعتدال و فرصت‌طلبی دشمن جان باختند. و البته این جدای از تحلیلی است که نشریه حزب اتحاد ملت منتشر کرد، مبنی بر این که عصبانی کردن مردم و گرفتار نشان دادن کشور، بخشی از پروژه فشار به نظام برای مذاکره دوباره با آمریکا (و دادن امتیازات جدید) بوده است.


گردآوری: گروه خبر سمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه کیهان

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X