یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی افزایش می یابد!
نماینده مردم ارومیه در مجلس یازدهم اظهار کرد که یارانه 45 هزار تومانی از 10 الی 15 سال قبل افزایش پیدا نکرده، آیا نباید با جیب مردم متناسب‌سازی شود

نماینده مردم ارومیه:  آیا نباید یارانه با جیب مردم متناسب‌سازی شود

سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 21خردادماه) قوه مقننه خطاب به هیئت رئیسه مجلس، گفت: برابر بند 11 ماده 22 آیین‌نامه داخلی مجلس به مدیریت شما اعتراض دارم، آیا شما ناظر به صحبت‌های وزرا هستید یا خیر؟ آیا شما جایگاه نمایندگان را حفظ می‌کنید و آیا صحبت‌های وزرا کارشناسی می شود که صادق است یا خیر. بسیاری از اطلاعات وزرا و معاونین در گزارش‌هایشان خلاف واقع و مصادیق است. وی افزود:آیا زمانی که مسئولان دولت مانند معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به استان‌ها می روند با نمایندگان هماهنگ هستند و نمایندگان در جریان کدام یک از عزل و نصب‌ها قرار می‌گیرند، این فاصله‌ها نباید باشد.

نماینده مردم ارومیه بیان داشت: از نمایندگان خواهش می‌کنم از سخنان حضرت آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه درباره اولویت‌بندی‌ها و عدالت در اجرا، حمایت کنند. امروز جایگاه نمایندگان در میان مردم به لحاظ اجرای عدالت در حال مخدوش شدن است.

ذاکر با اشاره به اینکه آلونک‌ها را خراب می‌کنند اما کاخ نشین‌ها رها شده‌اند، گفت: کسی در مجلس نمی‌تواند از نهضتی‌های آموزش و پرورش حمایت کند ضمن آن که قوانین باید در راستای حل مشکلات مردم تدوین شود نه حاشیه‌سازی، امروز در فراکسیون‌سازی و مسئولیت‌پذیری رقابت داریم در حالی که مردم در آتش می‌سوزند.

نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه سهام عدالت فقط به نیمی از جمعیت تعلق گرفته است، بیان داشت: یارانه 45 هزار تومانی از 10 الی 15 سال قبل افزایش پیدا نکرده، آیا نباید با جیب مردم متناسب‌سازی شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: rokna.ir