پاسخ هنگامه شهیدی و وکیلش به اظهارات زم
پنجمین جلسه محاکمه روح‌الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی در تاریخ 13 خرداد سال جاری برگزار شد که در آن جلسه اتهاماتی علیه هنگامه شهیدی مطرح شد

هنگامه شهیدی و وکیلش‌ به اظهارات روح‌ الله زم پاسخ دادند

روح‌الله زم در جلسه محاکمه‌اش گفته بود: «خانم شهیدی اخبار و مطالبی را ارسال می‌کرد... . کمک فکری نمی‌داد؛ اما زیاد صحبت می‌کرد. مثلا راجع به فردی صحبت کرده بود که خارج از ایران کارش را پیگیری می‌کرد و نام او شادی صدر بود که من 10بار با او تماس گرفتم». زم حتی ادعا کرد که یک‌بار از شهیدی پول دریافت کرده است.

پس از ارائه چنین موضوعاتی در جلسه محاکمه روح‌الله زم، هنگامه شهیدی در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، نوشت: «جناب آقای دکتر رئیسی، ریاست محترم قوه قضائیه، با سلام. با احترام همان‌گونه که استحضار دارید، اظهارات و ادعاهایی علیه این‌جانب هنگامه شهیدی در پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محکوم‌ علیه روح‌الله زم مورخ 13/3/99 از سوی قاضی صلواتی مطرح شد و مشروح آن به طور کامل در رسانه‌های معتبر داخلی از‌جمله خبرگزاری میزان و روزنامه «شرق» منتشر شد.

این‌جانب هم‌اکنون در زندان هستم و دوران محکومیت خود را سپری می‌کنم و در برابر ادعاها و اظهارات خلاف واقع امکان دفاع از خود را ندارم. ادعاها و اظهارات مطروحه در دادگاه را با قاطعیت رد کرده و عرض می‌کنم که فاقد هرگونه سند و مدرک بوده و این اقدام جز اینکه باعث هتک حرمت و حیثیت بنده به‌عنوان یک زن مسلمان شد، حاصلی دربر نداشت. علی‌ایحال برابر شعارهای جناب‌عالی در تحقق عدالت و انصاف در امر قضا و نیز در راستای حفظ حرمت و کرامت متهمان و خانواده‌های‌شان اعتراض و شکایت خود را نسبت به هتک حرمت و حیثیت نزد جناب‌عالی آورده و توقع رسیدگی دارم. در پایان از حضرت‌عالی تقاضا دارم دستور فرمایید اولا مستندات و مدارک مربوط به ادعاها و اظهارات قاضی و محکوم پرونده را در جلسه دادگاه مزبور اخذ تا به صحت ادعای بنده پی ببرید.

ثانیا نتیجه تحقیق‌ و‌ تفحص از پرونده این‌جانب را که به دستور حضرت‌عالی در بهمن سال ۹۸ انجام شده بود، به وکیل این‌جانب اعلام کنید». همچنین سیدعلی‌اصغر حسینی، وکیل شهیدی، هم نوشت: «با توجه به اظهارات و ادعاهایی که علیه موکل این‌جانب، خانم هنگامه شهیدی، در پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای روح‌الله زم در تاریخ 13/3/1399 از سوی قاضی صلواتی به‌عنوان ریاست شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و متهم پرونده مطرح شد و فیلم و گزارش آن در رسانه‌ها، سایت‌ها و جرائد خبری انتشار یافت، این‌جانب به‌عنوان وکیل خانم شهیدی و با توجه به اینکه هم‌اکنون موکلم در زندان است و امکان دفاع از خود را ندارد، از قاضی صلواتی و مجموعه دادگاه انقلاب درخواست می‌کنم هر سندی اعم از فیلم یا نوشته امضا‌شده از خانم شهیدی دارند که ثابت می‌کند او مطالب مطرح‌شده در جلسه دادگاه را بیان کرده است، منتشر کنند».

این وکیل دادگستری در ادامه نوشت: «بنده به‌عنوان وکیل خانم شهیدی به طرفیت از ایشان اعلام می‌کنم در صورت ارائه هرگونه سند محکمه‌پسند و قانومی دال بر موارد مطروحه، خانم شهیدی تا آخرین روز محکومیت، حبس صادره را بدون هیچ اعتراضی در زندان سپری و به‌علاوه تا پایان عمر از تمام فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای کناره‌گیری خواهد کرد. ضمنا اظهارات آقای روح‌الله زم علیه خانم شهیدی و کلا اقاریر و اعترافات یک متهم علیه دیگران، قانونا و شرعا فاقد هرگونه اعتبار و سندیتی است و نیز بیانات رهبری انقلاب به‌عنوان فصل‌ الخطاب در خطبه‌های عید فطر سال ۱۳۸۸ این امر را مورد تأکید و تصریح قرار داده‌اند».

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: روزنامه شرق