واکنش وزارت بهداشت به ادعایی درباره آمار کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد با عنوان عضویت در ستاد ملی کرونا مصاحبه‌هایی انجام داده و مباحثی در مورد آمارهای کرونا در کشور ارائه می‌دهند که به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست

وزرات بهداشت به ادعایی درباره آمار کرونا واکنش نشان داد

سیما سادات لاری درباره صحبت‌های فردی با عنوان عضویت در ستاد ملی کرونا افزود: این فرد نه در کمیته علمی و نه در ستاد ملی کرونا عضویت ندارد و مباحث مطرح شده نیز به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

وی بیان کرد: آمارهای کرونا از ابتدا به صورت شفاف اعلام شده و حتی اولین آمارها دو روز قبل از انتخابات اعلام شده است. وزارت بهداشت یک وزارتخانه سیاسی نیست و سلامت مردم برای وزارت بهداشت اولویت اصلی است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بهتر است که افراد به جای اظهار نظرهای نادرست، به اطلاع رسانی و آموزش صحیح مردم در زمینه کاری خود بپردازند. در حال حاضر چیزی به اندازه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اهمیت ندارد و باید آموزش‌ها در این زمینه ارائه شود.

روز گذشته محمدرضا محبوب‌فر که خود را عضو ستاد مقابله با کرونا معرفی کرده بود در گفت‌وگو با روزنامه جهان صنعت مدعی شده بود: به عقیده بنده آمارهای اعلامی (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک ‌بیستم آمار حقیقی و واقعی است! که این ادعای بی‌اساس از سوی سخنگوی وزارت بهداشت تکذیب شد.

فرد مدعی مهندسی شدن آمار کرونا در ایران عضو ستاد ملی نیست

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محبوب‌فر که مطالبی از قول او درباره آمار کرونا در ایران منتشر شده بود، عضویت خود در ستاد ملی مقابله با کرونا را تکذیب کرد.

محمدرضا محبوب‌فر جامعه‌شناس و کارشناس اپیدمیولوژی بیماری‌های واگیر با تکذیب عضویت خود در ستاد ملی مدیریت مقابله با بیماری کرونا، گفت: من عضو هئیت علمی ستاد مقابله با کرونا نیستم و متأسفانه یکی از روزنامه‌ها که با من مصاحبه گرفته بود، سمت مرا به اشتباه عضو ستاد اعلام کرد.

او ادامه داد: من پس از انتشار این مصاحبه، با مسئولان آن روزنامه تماس گرفتم و اعتراض خود به این اشتباه را اعلام کردم.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir