علی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: شاید مناسبات مجلس به گونه‌ای است که تعدادی از نمایندگان به برخی از نامه‌ها دسترسی ندارند اما انتظار می‌رود حداقل اگر بنا به هر دلیلی مذاکرات صحن علنی را نمی‌توانند دنبال کنند مشروح مذاکرات را مطالعه کنند.

نامه سرّی رئیس سازمان انرژی اتمیعلی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به این سوال که اخیرا سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرده‌اند که سخنگوی سازمان انرژی اتمی در کمیسیون و صحن با طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها موافق بوده و از طرف دولت در موافقت سخن گفته‌اند گفت: در این خصوص با رئیس سازمان انرژی اتمی صحبت کردم. عمده مباحث سخنگوی سازمان انرژی اتمی در کمیسیون در خصوص مسائل فنی بوده و به حق هم اشاره کردند که برخلاف شایعات و تهمت های بی اساسی که زده می شود توانایی ایران در بعد فنی بسیار بالاست.

وی ادامه داد: در بحث سیاسی نیز نماینده دولت در جلسه علنی به صراحت مخالفت خود را با این مصوبه اعلام کرده است. همچنین سازمان انرژی اتمی در انتهای مهرماه در نامه ای سری به رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن برشمردن توانایی های فنی این سازمان در بعد سیاسی به صراحت اعلام کرده است که با توجه به جمیع جهات از هرگونه اقدام تقنینی جدید خودداری شود.

ربیعی گفت: شاید مناسبات مجلس به گونه ای است که تعدادی از نمایندگان به برخی از نامه ها دسترسی ندارند اما انتظار می رود حداقل اگر بنا به هر دلیلی مذاکرات صحن علنی را نمی توانند دنبال کنند مشروح مذاکرات را مطالعه کنند. نماینده دولت در جریان تصویب این طرح در صحن علنی به مخالفت پرداخته و صداوسیما نیز مذاکرات پخش شده است و این موضوع قابل تشکیک نیست.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: irna.ir 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X