نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: نمایندگان به دنبال اظهارات ظریف دو تحقیق و تفحص از مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه و یک استیضاح از وزیر امور خارجه را کلید زدند

نمایندگان استیضاح از وزیر امور خارجه را کلید زدند

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه اظهارات اخیر محمدجواد ظریف که فایل صوتی آن منتشر شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نمایندگان به دنبال اظهارات وزیر امور خارجه دو تحقیق و تفحص به ترتیب از مرکز مطالعات استراتژیک نهاد ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه را کلید زدند همچنین استیضاح وزیر امور خارجه در مجلس مطرح شده و کلید خورد ه است.

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت:‌در همین رابطه بنا شده این دو تحقیق و تفحص و استیضاح مطرح شده در جلسه فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گیرد و طبق تصمیم و جمع‌بندی در آن جلسه عمل شود.

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه موضوعات مذاکرات وین مورد بحث قرار گرفتند و نمایندگان بر برداشته شدن یکجای تحریم‌ها و پرهیز از برداشته شدن تحریم‌ها به صورت گام به گام تأکید کردند.

وی افزود: همچنین نمایندگان بر این نکته تأکید کرده‌اند تا زمانی که همه تحریم‌ها برداشته نشده هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نباید انجام شود و اگر تحریم‌ها برداشته نشده و مذاکرات ادامه یابد ما در دام مذاکره برای مسائل موشکی و حقوق بشری خواهیم افتاد.

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: نمایندگان بر این اعتقاد بودند که دولت به دنبال تعلیق تحریم‌ها است تا از آن به عنوان یک ابزار در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کند و بهره‌برداری انتخاباتی از این موضوع داشته باشد.

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: ما در مذاکرات باید از تمام ابزارهای تولید قدرت‌مان برای پیشبرد اهداف در مذاکرات استفاده کنیم و هیچگاه نباید در مذاکرات خود را ضعیف و طرف مقابل‌مان را قوی ببینیم.

وی افزود: در ارتباط با اظهارات وزیر امور خارجه که میدان را در مقابل دیپلماسی قرار داده بود نمایندگان بر این نکته تأکید داشتند که میدان و دیپلماسی هر دو منافع ملی را دنبال می‌کنند و با توجه به جایگاه ویژه شهید سلیمانی در میان مردم هر کس دیپلماسی و میدان را در مقابل هم قرار دهد در واقع دیپلماسی را در برابر مردم قرار داده است.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com


 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X