رئیس‌جمهوری آمریکا تماس تلفنی را با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برقرار کرد و به بررسی وضعیت داخلی فلسطین پرداخت.

امریکا از اسرائیل خواست درگیری ها تمام شود


به نقل از سایت شبکه المیادین، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزار کرد و گفت: امیدوارم درگیری دیر یا زود تمام شود.

بنیامین نتانیاهو نیز از تماس بایدن و حمایت آمریکا و دادن حق به رژیم صهیونیستی برای "دفاع از خودش" تشکر کرد.

نتانیاهو به بایدن تاکید کرد: اسرائیل به نابودی توانمندی‌های نظامی حماس و جهاد اسلامی و سازمان‌های دیگر در غزه ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا نیز در تماس با نتانیاهو بر حمایت این کشور از "حق دفاع اسرائیل از خودش" تاکید کرده بود.

همچنین بی‌بی‌سی گزارش داد، همزمان با هشدار سازمان ملل درباره خطر بروز "جنگ تمام عیار" با ادامه تنش‌ها، گزارش‌ها حاکی از آن است که مخالفت آمریکا مانع از آن شد که شورای امنیت سازمان ملل بتواند درباره بحران جاری فلسطین-اسرائیل بیانیه مشترکی صادر کند.

گزارش شده در حالی که ۱۴ کشور از ۱۵ عضو شورای امنیت با این بیانیه موافق بودند، آمریکا با این استدلال که چنین بیانیه‌ای در مقطع کنونی کمکی به کاهش تنش نمی‌کند با آن مخالفت کرده است.

یک منبع دیپلماتیک به شرط فاش نشدن هویتش به خبرگزاری فرانسه گفته، آمریکا در پشت صحنه فعالانه درگیر دیپلماسی با همه طرف‌ها بوده تا اوضاع را آرام کند. در این مرحله بیانیه شورای امنیت غیرسازنده خواهد بود.

هرچند این جلسه شورای امنیت پشت درهای بسته برگزار شد، به گفته منبعی دیپلماتیک با درخواست فلسطینیان احتمالا ظرف چند روز آینده جلسه دیگری به طور عمومی و علنی برگزار می‌شود.

در ادامه خشونت‌هایی که با تلاش رژیم صهیونیستی برای بیرون راندن چند خانواده فلسطینی از خانه‌هایشان در محله الشیخ جراح بیت المقدس شرقی شروع شد، تاکنون بیش از ۷۰ فلسطینی و هفت اسرائیلی کشته شده‌اند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X