هیچ حادثه امنیتی در برگزاری انتخابات نداشتیم
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت:با اشراف اطلاعاتی که از آن سوی مرز‌ها و در مرز‌های کشور و داخل کشور صورت گرفت، هیچ حادثه امنیتی در برگزاری انتخابات نداشتیم.

عناصر فریب خورده در تورهای اطلاعاتی قرار گرفتند


حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشست خبری در ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: در سطح شورای امنیت کشور، ستاد امنیت انتخابات و کمیته‌ها و شورای تأمین استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور مسئولیت هماهنگی اجرایی و عملیاتی با نیروی انتظامی تحت عنوان قرارگاه امام علی (ع) صورت گرفت و با محوریت این نیرو در سطح ملی، استان‌ها و شهرستان‌ها، قرارگاه‌های امام علی (ع) به موازات شوراهای امنیت و شوراهای تأمین سراسر کشور تشکیل شد.

وی ادامه داد: در چند مرحله برآورد امنیتی انتخابات صورت گرفت؛ یک مرحله در قالب امنیت سال ۱۴۰۰ و یک مرحله قبل از انتخابات، حین انتخابات و بعد از انتخابات که برای همه مقاطع برنامه‌ریزی گسترده‌ای صورت گرفت.

وی اظهار داشت: تهدیدات بسیار زیادی از جهت اقدامات تروریستی در طول این مدت داشتیم، طراحی‌هایی صورت گرفته بود و عناصری را در داخل فریب داده بودند که در تورهای اطلاعاتی قرار گرفتند. برخی مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند و در برخی موارد دستگیر شدند.

ذوالفقاری گفت: با اشراف اطلاعاتی که از آن سوی مرزها و در مرزهای کشور و داخل کشور صورت گرفت، هیچ حادثه امنیتی در برگزاری انتخابات نداشتیم. همه نیروها در سراسر کشور در آمادگی کامل قرار داشتند و هنوز در آمادگی هستند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: ilna.news