علی اکبر ولایتی با اشاره به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس گفت: افراد انقلابی و کارآمد برای کابینه معرفی شده اند.

افراد انقلابی و کارآمد برای کابینه معرفی شده اند


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در خصوص ارزیابی از کابینه پیشنهادی رییس جمهور گفت: ایشان در معرفی کابینه، دقت شایسته و تلاش های ارزشمندی را به عمل آوردند و تا جایی که میسر بود نوع افرادی که به عنوان وزیر معرفی شده­ اند از اشخاص ذی صلاح و متدین می باشند، به خصوص برخی چهره های شناخته شده تر برای اینجانب در کابینه پیشنهادی مانند وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، امور خارجه ، اطلاعات ، کشور ، میراث فرهنگی و گردشگری ، همانند بقیه متدین ، انقلابی و کارآمد هستند.

علی اکبر ولایتی همچنین در خصوص شناخت از برخی وزرای پیشنهادی و ارزیابی از آنان افزود: در حوزه پزشکی دکتر عین اللهی که به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شده در بین افراد صاحب صلاحیت در این عرصه، در صورت کسب رای اعتماد از مجلس محترم ، از جمله مناسب ترین هستند.

ایشان که استاد تمام رشته چشم پزشکی است، فردی متدین، انقلابی، خدمتگزار و مورد اعتماد جامعه پزشکی و عموم مردم بوده و با توجه به شرایط سختی که امروزه جهان با آن روبروست، یعنی پاندمی کرونا، ‌ وظایف معمول وزیر بهداشت جهت مقابله با این بیماری و ویروس منحوس بسیار سنگین ، پیچیده­ تر و نسبت به موارد عادی مضاعف می باشد.

وی افزود: از کلیه پزشکان صاحب نظر در حوزه آموزش ، پژوهش ، درمان و پیشگیری درخواست میکنم تا در صورت کسب رای اعتماد ، به ایشان کمک کنند .

ولایتی در ارتباط با وزیر پیشنهادی امور خارجه در صورت کسب رای اعتماد از مجلس نیز گفت: وظایف وزارت امور خارجه نیز در حال حاضر، سنگین­ است و شرایط امروز بسیار پیچیده ، حساس و مهم است زیرا جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار انقلاب و بیداری اسلامی، در کل منطقه و جهان اسلام، وظایف سنگینی بر عهده دارد که اقتضا می­ کند وزیری آشنا به مسائل و پیچیدگی­ های امروز منطقه و حوزه بین الملل، به مسئولیت آن انتخاب گردد.

وی افزود: دکتر امیر عبداللهیان، فردی متدین، انقلابی و بصیر است . ان شاءالله ایشان نیز مورد حمایت دیپلماتهای کارآمد و انقلابی و کارگزاران دلسوز و صاحب نظر در سیاست خارجی خواهد بود .
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir