با اجرای این طرح، مالکان به خودشان می آیند!
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: هدف اصلی طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی این است که برای افزایش نرخ اجاره سقف معینی تعیین و جلوی زیاده خواهی برخی از مالکان گرفته شود.

نباید بدون رضایت مالک قراردادهای اجاره تمدید شودرحمت الله فیروزی پوربادی درباره اهداف طرح ساماندهی و کنترل اجاره بهای املاک مسکونی، بیان کرد: طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی پس از تصویب کلیات در صحن مجلس به کمیسیون عمران ارجاع شد تا جزئیات آن با یک نگاه بلند به قانون گذاری در حوزه اجاره داری مورد بحث و بررسی قرار گیرد و اکنون در دستورکار کمیسیون عمران مجلس قرار دارد و چون بر روی برخی از مواد این طرح اختلاف نظر وجود دارد بحث و بررسی بر روی آن ادامه دار است.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، در ادامه با بیان اینکه، قابل قبول نیست که صاحبخانه ها به طور سرسام آور و لجام گسیخته نسبت به افزایش اجاره بها اقدام می کنند، اظهار کرد: نظر و نگاه این طرح بر این است که برای افزایش نرخ اجاره بهای املاک یک سقف معین تعیین شود و جلوی زیاده خواهی برخی از مالکان و جلوی لجام گسیختگی اجاره بها گرفته شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اینکه گفته شود قراردادهای اجاره به صورت خودکار تمدید شود جای بحث دارد. نمی‌توان به موضوع یک طرفه نگاه کرد و بدون رضایت مالک بر تمدید قراردادهای اجاره پافشاری کرد. باید به این مسئله با نگاه دقیق تری توجه کرد تا تصویب این طرح نتیجه خوبی بر بازار اجاره بها بگذارد.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir