توضیح قوه قضاییه درباره الهام افکاری
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره جرم الهام افکاری گفت: براساس گزارش‌هایی که داریم الهام افکاری از نام برادرش استفاده و اقدام به تحریک عده‌ای از افراد مستعد و همراهی آنان در تجمعات کرده است.

الهام افکاری قصد خروج از کشور داشت

سخنگوی قوه قضاییه گفت: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان‌ها نشان از نقشه شومی می‌دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد.

 مسعود ستایشی در نشست خبری امروز گفت: تسلیت داغداری مجدد ملت در اثر جنایات تروریست‌های مسلح و تبیین فرمایشات رهبری نکته‌ای است که جا دارد به آن بپردازیم.

وی ادامه داد: صحنه‌هایی که در روز‌های اخیر در میدان و خیابان‌های برخی از شهر‌ها رخ داد به خوبی عمق برنامه‌های دشمن و خواب‌های آشفته آنان برای آینده ایران یکپارچه را نشان داد. اینکه امروز دشمن علنا پرده از چهره انداخته و در شبکه‌های مجازی دستور قتل و ترور و آتش را می‌دهد، بخوبی نشان می‌دهد که دشمن امروز از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است.

ستایشی تاکید کرد: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان‌ها نشان از نقشه شومی می‌دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد. تروریست‌های رسانه‌ای که از ابتدا صحنه آرایی را آماده کرده اند، تروریست‌های کف خیابان را تسلیم می‌کنند و خود دستور ترور مردم و زنان و کودکان بی دفاع و مدافعان مظلوم را صادر می‌کنند. قاتلانی که در کف خیابان هلهله و شادی می‌کنند، اما دوباره با تغییر چهره فاز دیگری را پیش گرفته اند، آن‌ها بدانند مقابله ملت ایران با تروریست‌ها سخت پشیمان کننده است.

تروریست‌ها و تروریست مخلان امنیت، همان تروریست‌های اقتصادی اند که مانع فعالیت سالم امت اسلامی می‌شوند. این تروریست‌ها حتی حاضر نیستند هزینه اقدامات ناجوانمردانه خود را بپذیرند. ملت ایران سابقه سیاه منافقین و ترور‌های کور انان در دهه ۶۰ و دهه‌های دیگر از یاد نبرده‌اند.

وی تاکید کرد: اطمینان می‌دهم که قوه قضاییه از خون عزیزان نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون عزیزان پایمال شود و بساط این شرارت‌ها به زودی زود جمع خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: علم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضائیه است و براساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مولفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند.

ستایشی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج از تشکیل قرارگاه پیگیری و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبری خبر داد و گفت: برای اجرای فرامین رهبری قرارگاهی منسجم و پیگیر را مستقر کردیم تا نگاه رهبری به قوه قضاییه اجرایی شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره سامانه ارجاع پرونده به کارشناسان گفت: این سامانه یک نسخه آزمایشی دارد که ارجاع هوشمند کارشناسی دارد و در سامانه مدیریت پرونده‌های قضایی است و این اقدام جهت ارجاع عادلانه کارشناسی به کارشناسان رسمی دادگستری از ناحیه قضات مراجع قضایی است.

وی ادامه داد: آیا این سامانه ارتباطی با سامانه‌های ۲۰۲۰ و ۱۵۱۵ دارد؟ سامانه ۱۵۱۵ مربوط به امور وکلا و مشاوران قوه قضاییه است و سامانه ۲۰۲۰ مربوط به کارشناسان رسمی است. این سامانه قرار است با سامانه‌های ۲۰۲۰ و ۱۵۱۵ ارتباط پیدا کند و تا سه ماه دیگر این سامانه نهایی خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره جرم الهام افکاری گفت: براساس گزارش‌هایی که داریم الهام افکاری از نام برادرش استفاده و اقدام به تحریک عده‌ای از افراد مستعد و همراهی آنان در تجمعات کرده است. این خانم قصد خروج از کشور هم داشت که حکم‌جلبش صادر و در زمان خروج از کشور دستگیر شد. اتهام او اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همراهی با فراخوان‌های معاندین نظام است و این اتهام تفهیم شده و قرار تامین بازداشت موقت او صادر شد و در زندان است. او ارتباط گسترده‌ای با عناصر فعال رسانه‌ای و شاخص برانداز داخل و خارج در شبکه اینترنشنال داشته و اقدام به نشر اخبار کذب کرده و در اغتشاشات سال‌های اخیر و آشوب‌هایی که در فارس بوده نقش‌آفرینی داشته است.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir